Dzieje sięGłogów

Ruszają 38. Głogowskie Spotkania Jazzowe. Drozd: To muzyka wolności1 min na czytanie

Ruszają 38. Głogowskie Spotkania Jazzowe. Drozd: To muzyka wolności

Dziś (9.09.) rozpoczynają się 38. Głogowskie Spotkania Jazzowe. Na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie pojawią się międzynarodowe gwiazdy m.in. DRAGONFLIES PROJECT, MIKE and LENI STERN & ŁUKASZ PAWLIK BAND, JACK MOORE & GARY MOORE TRIBUTE BAND feat. DARYL STRODES, VW PROJECT czy ENERJAZZER. Ale wszystko rozpocznie się bardzo widowiskowo, bo od parady w stylu Dixie, która ruszy z mostu Tolerancji w Głogowie.

Będzie też wiele imprez towarzyszących w tym wystawa festiwalowa w CK MOK “Jan Bebel in Memoriam twarze polskiego jazzu” – okładki miesięcznika Jazz Press (9-30.09.). A w środę (14.09.) o godz. 19 filmożarcie na jezzowo – Jazz Outsider.

Radoxim 5

– Po pierwsze jazz to muzyka wolności. Po drugie to zawsze muzyka na żywo – nie usłyszycie tutaj żadnych nagranych szybciej dźwięków. Po trzecie przede wszystkim międzynarodowe gwiazdy. To jest coś co bardzo rzadko zdarza się w Głogowie – mówi Dorota Drozd z MOK-u. Dodaje, że głogowianie przez tyle lat pokochali jazz. – To muzyka dla poszukujących czegoś więcej – dodaje.

I na to wyjątkowe wydarzenie, która potrwa od piątku do soboty mamy dla was dwie podwójne wejściówki – wystarczy przyjść do naszej redakcji (al. Wolności 11/2) i odebrać bilety. Czekamy!
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się