Dzieje sięGłogów

Ruszają z kampanią “Pij wodę z kranu”1 min na czytanie

Ruszają z kampanią “Pij wodę z kranu”

PWiK w Głogowie rozpoczęło realizację kampanii „Pij wodę z kranu”, W pierwszej odsłonie udział wziął Prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz oraz jego zastępcy. Kolejne spoty reklamowe już wkrótce. Picie wody z kranu ma wiele korzyści, dlatego każdy filmik będzie opatrzony innym hasłem.  Zapraszamy do oglądania.

A dlaczego warto pić wodę z kranu? Głogowska kranówka jest bezpieczna, zdrowa i o wiele tańsza niż woda butelkowana. Litr kranówki kosztuje mniej niż jeden grosz. Woda dostarczana przez PWiK w Głogowie odpowiada najbardziej rygorystycznym polskim i europejskim normom dotyczącym jakości. Jest badana nie tylko w naszym akredytowanym laboratorium, ale także prowadzone są niezależne kontrole przez Powiatowego Inspektora Sanitarnego.

– Nasza woda pochodzi z ujęcia głębinowego w Serbach i jest średnio twarda. Oznacza to, że zawiera cenne składniki takie jak wapń, magnez oraz sód.  To ważne minerały dla naszego organizmu. Bardzo dobrze wpływają na kondycję naszego serca oraz kości – mówi Magdalena Ruta, rzecznik PWiK.

Dodatkowo wybierając kranówkę, ograniczamy zużycie plastiku. Szacuje się, że  w ciągu roku na całym świecie kupujemy ponad pół miliarda plastikowych butelek. Ta ogromna ilość plastikowych odpadów ma wpływ na zanieczyszczenie środowiska. Badania wykazują, że butelka z tworzywa PET może rozkładać się nawet 1000 lat!

Wybór kranówki to same korzyści – dla zdrowia, dla portfela i dla środowiska!
RED

Podziel się informacją ...
  • 1
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się