Dzieje sięGłogów

Ruszyła elektroniczna zbiórka pieniędzy na odbudowę kolegiaty1 min na czytanie

Uroczysta msza święta, wojskowa asysta i koncert Ani Karwan w kolegiacie 1

W sobotę (15.08.) w głogowskiej kolegiacie będzie się sporo działo. Najpierw uroczysta msza święta, później koncert Ani Karwan. O tym pisaliśmy: TUTAJ. Będzie można również wesprzeć odbudowę kolegiaty. Właśnie ruszyła elektroniczna zbiórka. Klikajcie: TUTAJ.

Jak podkreśla Rafał Zendran, proboszcz Parafii Kolegiackiej, liczy się każdy grosz, każda złotówka. – Jestem wdzięczny za to, że jest taka możliwość. Nawet grosz pomnaża wielki kapitał odbudowy tego pięknego zabytku. Myślę, że będziecie pozytywnie zaskoczeni, kiedy odwiedzicie kolegiatę – przekonuje. A ta tego dnia będzie czynna w godz. 8-12

A w godz. 14-19 będzie można wejść na wieżę kolegiacką. Wąskimi schodami, więc grupy licząc 30 osób osób będą wpuszczane średnio co 20 minut. Akcję wspierać będą harcerze ZHR działający przy kolegiacie. – Przy okazji będzie czynne stanowisko z pamiątkami kolegiackimi. Na przykład będzie można zakupić alfabet Kapituły Kolegiackiej a także unikalną książkę – która właściwie jest niedostępna w Polsce – historia kolegiaty za czasów Piastów i Jagiellonów, która będzie stanowiła cegiełkę – dodaje Zendran. A ponadto monety z okazji jubileuszu 900-lecia kolegiaty. Dowiedz się o ni więcej: TUTAJ.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się