Dzieje sięGłogów

Ruszyła rejestracja do poradni1 min na czytanie

Darmowe badania tarczycy w Głogowie. Rusza rejestracja pacjentów

Od listopada 2021 r. realizowany jest program „Profilaktyka Osteoporozy na terenie Gminy Miejskiej Głogów”. Programem objęte są osoby w następujących grupach wiekowych: kobiety w wieku 45- 75 lat i mężczyźni w wieku 65-75 lat. – W ramach programu każda osoba będzie miała wykonane badanie densytometryczne na aparacie stacjonarnym firmy GE Medical – informuje Ewa Todorov, rzecznik prasowa Głogowskiego Szpitala Powiatowego.

Badanie gęstości kości wykonane będzie na podstawie obrazu kręgosłupa lędźwiowego (kobiety w wieku  45-50 lat) lub obrazu szyjki kości udowej wraz z oceną ryzyka wystąpienia osteoporozy metodą FRAX (kobiety w wieku  50-75 lat oraz mężczyźni w wieku 65-75 lat).

Rejestracja do programu  odbywać się będzie  wyłącznie telefonicznie w trybie bez skierowania, codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 8-12 pod numerem telefonu 76 837 31 61.

Badania densytometryczne wykonywane będą codziennie, od poniedziałku do piątku w godz. 8-15.

Rejestracja do poradni Osteoporozy  odbywać się będzie  wyłącznie telefonicznie pod nr tel.  76 837 33 84 od poniedziałku do piątku w godz. 8-14.

Podstawą przyjęcia do poradni Osteoporozy będzie skierowanie wydane w ramach projektu „Profilaktyka Osteoporozy  na terenie Gminy Miejskiej Głogów”.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się