Dzieje sięGłogów

Ruszyła rejestracja do poradni osteoporozy2 min na czytanie

Jutro rejestracja do poradni endokrynologicznej. Jest 78 miejsc na listopadowe wizyty

W Głogowskim Szpitalu Powiatowym rozpoczęła się realizacja programu „Profilaktyka Osteoporozy na terenie Gminy Miejskiej Głogów”. Programem objęci są mieszkańcy miasta Głogowa, w następujących grupach wiekowych: kobiety w wieku 45- 75 lat, mężczyźni w wieku 65-75 lat.

W ramach programu każdy pacjent ma wykonywane badanie densytometryczne. Badanie gęstości kości wykonywane jest na podstawie obrazu kręgosłupa lędźwiowego (kobiety w wieku 45-50 lat) lub obrazu szyjki kości udowej wraz z oceną ryzyka wystąpienia osteoporozy metodą FRAX (kobiety w wieku 50-75 lat oraz mężczyźni w wieku 65-75 lat).

Radoxim 5

Rejestracja do programu odbywa się w trybie „bez skierowania”, od poniedziałku do piątku w godzinach: od 8 do 14 pod numerem telefonu 76 837 31 61 lub osobiście w rejestracji przy Centrum Diagnostyki Obrazowej na I piętrze, w budynku głównym szpitala. Badania densytometryczne wykonywane są od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 15.

Program skierowany jest do mieszkańców miasta, dlatego przed badaniem pacjent zobowiązany jest do okazania dowodu osobistego, wydanego przez Prezydenta Miasta Głogowa lub zaświadczenia wydanego przez Urząd Miasta Głogowa potwierdzającego zameldowanie na terenie miasta.

Konsultacje specjalistyczne w poradni osteoporozy dla Pacjentów zakwalifikowanych odbywają się w wyznaczonych dniach, zgodnie harmonogramem ustalanym na bieżąco z lekarzem. Rejestracja do poradni osteoporozy odbywa się od poniedziałku do piątku w godzinach: od 8 do 14 pod numerem telefonu 76 837 33 84, lub osobiście w centralnej rejestracji na parterze, w budynku głównym szpitala.

Podstawą przyjęcia do poradni osteoporozy jest skierowanie wydane w ramach projektu „Profilaktyka Osteoporozy na terenie Gminy Miejskiej Głogów”.

Program finansowany jest przez Gminę Miejską Głogów oraz KGHM Polska Miedź S.A. i został skierowany do mieszkańców miasta Głogowa.
RED
źródło: DGL News

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się