Dzieje sięGłogów

Ruszyła rekrutacja do przedszkola katolickiego “Boży Domek”1 min na czytanie

Ruszyła rekrutacja do przedszkola katolickiego "Boży Domek"

Ruszyła rekrutacja do Niepublicznego Katolickiego Przedszkola „Boży Domek” im. św. Klemensa Hofbauera.  Wypełniony formularz należy dostarczyć do parafii św. Klemensa przy ul. Sikorskiego 23 w Głogowie od poniedziałku do piątku w godzinach 9-13. Rekrutacja trwa do końca maja.

Przypomnijmy, że starania o przedszkole katolickie przy parafii trwały od trzech lat. W końcu można śmiało powiedzieć, że się udało. Remont co prawda jeszcze trwa, ale prace są już na ukończeniu. Przedszkole znajdzie się na parterze “Domu Pielgrzyma”. Nazywa się “Boży Domek”. Będą tam trzy pomieszczenia dla dzieci, szatnia, pokój socjalny, kuchnia, toalety. A do dyspozycji rodziców będzie dogodny parking. Wszystko zgodnie z obowiązującymi przepisami. Znajdzie się w nim 37 miejsc dla dzieci w wieku do 4 lat. – Liczba miejsc jest adekwatna do naszej powierzchni. Z przepisów wynika, że na jedno dziecko przypada 2,5 mkw. – mówi ojciec Łukasz Wójcik, proboszcz parafii pw. św. Klemensa w Głogowie. 

Budowa przedszkola kosztowała w granicach 300 tys. zł, ale parafia na ten cel pozyskała środki od sponsorów. Rodzice dzieci, które będą tam uczęszczały, zobligowani będą do opłacenia składki w kwocie 300 zł miesięcznie. Do tego należy doliczyć jeszcze wyżywienie.  Więcej o tym pisaliśmy: TUTAJ.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się