Dzieje sięGłogów

Ruszyły zgłoszenia. Skorzystaj z asystenta osoby niepełnosprawnej1 min na czytanie

Prawie milion na prace przy MORiUS-ie

Usługa asystenta polega na wsparciu osoby z niepełnosprawnością m.in. w robieniu zakupów, dostaniu się do lekarza czy na rehabilitację. Już ruszyły zapisy do programu, z którego będzie mogło skorzystać 100 osób. Kto kwalifikuje się do programu?

Program adresowany jest do dorosłych osób niepełnosprawnych posiadających orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz dzieci do 16 r.ż. z orzeczeniem o niepełnosprawności. Osoby chętne do skorzystania z usług asystenta powinny wypełnić dokumenty zgłoszeniowe, które znajdują się na stronie www.morius.pl i złożyć w biurze MORiUS przy ul. Norwida 5, pokój nr 19. Dokumenty są przyjmowane wyłącznie w godzinach 10:00-12:00.

Co więcej, Miejski Ośrodek Rehabilitacji i Usług Specjalistycznych w Głogowie poszukuje również osoby chętne do pełnienia roli asystenta. – Łącznie usługę będzie wykonywać 50 asystentów. Osoby, które chciałyby dołączyć do naszego zespołu powinny mieć ukończoną szkołę w danym kierunku lub posiadać udokumentowane doświadczenie – przybliża Mirosława Krasicka, dyrektor MORiUS-a.

Usługi Asystenta mogą być realizowane przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Wartość zadania to ponad 1,3 mln złotych.

RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się