Zamknij

Rynek zostanie zamknięty dla samochodów? Prezydent odpowiada

12:50, 04.03.2021 Mateusz Komperda Aktualizacja: 12:50, 04.03.2021
Skomentuj

Przez epidemię i obowiązujące obostrzenia nie można było zorganizować spotkań prezydenta z mieszkańcami na osiedlach. Dlatego głogowianie pomysły i uwagi zawarli na piśmie. Napłynęło w sumie ponad 150 pytań.

A mieszkańcy pytają też m.in. o parkingi na Starym Mieście. - Czy jest szansa, aby w końcu w okresie letnim ulice za ratuszem oraz obok ratusza zostały zamknięte dla pojazdów? Przynajmniej na na przykład trzy miesiące: czerwiec, lipiec, sierpień? - zastanawia się jeden z nich.

Prezydent Rafael Rokaszewicz wyjaśnia, że nie są to proste decyzje. - To sytuacja konfliktowa i mówię to wprost - nie ukrywa. Dodaje, że mieszkańcy kamienic chcą parkować auta pod swoimi oknami. - Inni chcą mieć dostęp do miejsc parkingowych, gdy przyjeżdżają z osiedli na Stare Miasto, jeszcze inni chcą wyłączania rynku z ruchu aut. Parkingi na rynku są bez przerwy zajęte, mimo że na bulwarze i przy ul. Starowałowej mieszkańcy starówki mogą auta parkować. Tak nie robią niestety, bo z przyzwyczajenia parkują pod swoimi oknami, a często mają po dwa albo trzy auta - zauważa.

Przypomina, że gdy przed teatrem wyłączyli miejsca do parkowania spotkało się to z dużym sprzeciwem mieszkańców. - Przy jednoczesnej aprobacie spacerowiczów, którzy wcześniej narzekali na to, że teatr jest zasłonięty przez stojące samochody. Jestem za tym, by rynek tętnił życiem, by można było tu spędzić czas bez dochodzących odgłosów aut. Wiele miast wyłączyło rynki z ruchu aut. My też tak zrobimy, systematycznie będziemy wyłączać kolejne części rynku z ruchu aut, ale najpierw musimy wybudować więcej miejsc parkingowych - zapowiada Rokaszewicz.

Kiedy tak się stanie? gdzie powstaną kolejne miejsca parkingowe? Ratusz informuje, że rozbudowany zostanie parking przy ul. Starowałowej. Wybuduje też parking wzdłuż ul. Brama Brzostowska, prostopadle do bulwaru. - Ale ten parking będziemy mogli zrobić dopiero po wybudowaniu przejścia podziemnego przy Zamku. Dlaczego? Bo ten teren posłuży nam jako bajpas przy inwestycji, wybudujemy tam przejazd dla aut, tak by w czasie budowy przejścia przy zamku, na DK12, utrudnienia w ruchu były jak najmniejsze - wyjaśnia Rokaszewicz.
RED
źródło: DGL News

(Mateusz Komperda)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%