Dzieje sięGłogów

Rząd luzuje obostrzenia. Dzieci mogą już wychodzić z domu bez dorosłych1 min na czytanie

Rząd luzuje obostrzenia. Dzieci mogą już wychodzić z domu bez dorosłych

– Chcemy dopuścić możliwość przebywania na wolnym powietrzu dzieci bez opieki dorosłych – poinformował dziś Adam Niedzielski. Jak zapewnił, rozporządzenie ma obowiązywać od wczoraj (5.01.).

Od października w całym kraju obowiązuje zakaz samodzielnego przemieszczania się osób do 16 roku życia, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8 do 16. Zmiany zapowiedziane dziś przez ministra Niedzielskiego są spowodowane rozpoczęciem ferii zimowych, które wyjątkowo w całym kraju odbywają się w jednym terminie. Organizacja obozów, półkolonii i wyjazdów jest jednak ograniczona do minimum. Ale od jutra dzieci i młodzież będą mogli przebywać samodzielnie poza miejscem zamieszkania.

Co z innymi ograniczeniami wprowadzonymi z powodu pandemii? – Jesteśmy w krytycznym okresie, który zdecyduje, czy po 17 stycznia będziemy mogli podejmować decyzje związane z “luzowaniem” obostrzeń – mówił Adam Niedzielski. Jak wyjaśniał, wszystko zależy od tego, czy po świętach Bożego Narodzenia i Sylwestrze ilość zachorowań na koronawirusa nie zacznie rosnąć.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się