Dzieje sięGłogów

Rząd przyspiesza otwarcie teatrów o tydzień, siłowni o dzień1 min na czytanie

Cmentarze zamknięte! Premier ogłosił nowe obostrzenia

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że sytuacja epidemiologiczna w Polsce się poprawia, więc można zacząć luzować obostrzenia szybciej niż wcześniej zakładano. Do restauracji jeszcze nie pójdziemy. Ale kina i teatry będą czynne. O tydzień szybciej, czyli od 21 maja.

– Przyśpieszamy otwarcie kin, teatrów, instytucji kultury o jeden tydzień w reżimie sanitarnym – powiedział Mateusz Morawiecki. – Apeluję raz jeszcze o ostrożne korzystanie z tego powrotu do normalności, ponieważ dane z ostatnich dni pokazują, że wirus cały czas jest groźny. Zachęcam wszystkich do szczepień. To nasza nadzieja do powrotu do normalności – dodał premier.

Od 15 maja swoją działalność wznowią także kawiarnie, bary i restauracje, które będą mogły otworzyć ogródki na świeżym powietrzu. Od połowy maja zgodnie z zapisami rozporządzenia zniesiony zostanie obowiązek noszenia maseczek ochronnych na świeżym powietrzu. Od 28 maja otwarte zostaną także siłownie, kluby fitness i baseny. Będzie obowiązywać limit jednej osoby na 15 metrów kwadratowych powierzchni obiektu.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się