Dzieje sięGłogów

Są oferty na remont Neptuna i budowę ścieżki rowerowej. Rokaszewicz: Brakuje nam około 14 milionów złotych2 min na czytanie

Akcja sprzątania wokół Neptuna. Zaangażowanych niewielu, ale będzie czyściej... 10

Na remont Neptuna wpłynęły dwie oferty: na kwotę 19 mln 672 tys. zł i 22 mln 78 tys. zł. Na ścieżkę rowerową do Kotli wpłynęły trzy oferty: 15 mln 881 tys. zł, 28 mln 428 tys. zł i 32 mln 802 tys. zł.
– Najtańsza oferta na budowę ścieżki rowerowej z Głogowa do Kulowa to 16 mln, najdroższa 33 mln zł! Najtańsza oferta na remont Neptuna wraz z otoczeniem i przystanią to prawie 20 mln złotych, najdroższa 22 mln zł. Najtańszy koszt inwestycji to 36 mln. W budżecie miasta mamy zaplanowane 14 mln na Neptuna i ok. 8 mln zł na ścieżkę rowerową. W tym dotacja z Urzędu Marszałkowskiego w wysokości 9 i pół miliona. To zdecydowanie za mało. Brakuje ok. 14 mln złotych. Wiedzieliśmy, że ze względu na inflację i drożejące ceny usług i materiałów budowlanych będzie drożej, ale nie aż tyle – mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.

Co teraz? – Ponieważ jest to zadanie międzygminne, muszę spotkać się z wójtami i omówić przedstawione oferty. Na dziś rozważamy kilka rozwiązań. Jednak trzeba być świadomym, że dołożenie aż tak dużych  pieniędzy wiązać się będzie z wyczerpaniem wszystkich rezerw finansowych, co w obliczu kolejnych przetargów i szalejących cen eliminowałoby realizację pozostałych zaplanowanych zadań. Do tego nie chcę dopuścić, więc najprawdopodobniej zwrócimy się do Urzędu Marszałkowskiego z wnioskiem o ograniczenie zadania do budowy Neptuna i przystani wraz zagospodarowaniem terenu, a planowany odcinek ścieżki rowerowej sfinansujemy w ramach innego zadania – Dolnośląskiej Cyklostrady, gdyż nasz zakres jest częścią tego dużego projektu, na które także mają być zapewnione środki UE – mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.
RED
źródło: DGL News

Radoxim 5

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się