Dzieje sięGłogów

Są pieniądze na budżet obywatelski. Niebawem rusza giełda pomysłów1 min na czytanie

Są pieniądze na budżet obywatelski. Niebawem rusza giełda pomysłów

Od 20 maja do 28 czerwca będzie można zgłaszać projekty do budżetu obywatelskiego na 2020 r. To będzie już szósta edycja konkursu na działania zgłoszone przez mieszkańców miasta. 5 maja magistrat rozpocznie kampanię informacyjną.

Wszystkie projekty działań w ramach budżetu obywatelskiego muszą być zlokalizowane na terenie miasta i ogólnodostępne dla mieszkańców.
Wartość projektu majątkowego nie może przekraczać 200 tys. zł, a niemajątkowego 10 tys. zł brutto. Każdy projekt musi też być celowy, wykonalny technicznie i możliwy do realizacji w roku budżetowym. Takie są wymogi.

W poprzednich edycjach głogowianie zgłosili 240 projektów, z których do realizacji wybrano 90. O tym jakie przedsięwzięcia będą dopuszczone do głosowania, a które odrzucone, dowiemy się w połowie września. 30 września ruszą konsultacje.

Do 25 października będziemy głosować w formie elektronicznej i papierowej w stałych punktach znanych z poprzednich lat, m.in. w bibliotekach. Lista wniosków wybranych do realizacji zostanie ogłoszona do 8 listopada. Łączna wartość wszystkich projektów może wynieść do 2,5 mln zł brutto z podziałem na cztery okręgi konsultacyjne i grupę ogólnomiejską.

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się