Akcja

Są tacy, którzy mieszkają w Głogowie i w domu cieszą się czystym powietrzem2 min na czytanie

Automatycznie zapisany szkic 18

Za gorąco – źle. Za zimno – źle. Arsen dokucza. Pyły zawieszone trują. Źle, źle, źle… To nie mantra narzekających głogowian. To jest życie i zdrowie każdego z nas. Ale nie ma co narzekać i trzeba działać. Zwłaszcza, że ten niesłychany komfort życia kosztuje niewiele.

W urzędach, no może oprócz tego gminy Głogów przy ul. Piaskowej, to już standard. W biurowcach tym bardziej. I kiedy tam wchodzimy latem, czujemy, że jest czym oddychać, a i przyjemniej jest być obsłużonym w temperaturze znośnej dla organizmu. Te czary-mary to klimatyzacja. Dlaczego takiego komfortu nie zapewnić sobie w domu lub mieszkaniu?

Radoxim 5

Zwłaszcza, że klimatyzacja to nie tylko chłodzenie. Nas głogowian powinno również interesować to, że w mieszkaniu będziemy mieli czystsze niż na dworze powietrze. Tajemnica tkwi w filtrach. Każda klimatyzacja pobiera powietrze z zewnątrz, ale zanim wdmucha je do naszego domu przechodzi ono przez wiele filtrów, które pomagają je oczyścić. W zależności od wybranego modelu powietrze możemy mieć czyste lub bardzo czyste. Niezłe, prawda?

– W standardzie w klimatyzatorach mamy filtry usuwające kurz i pył. Ale możemy również zamontować takie, których zadaniem jest usuwanie zapachów oraz drobniejszych cząstek. Są również filtry antybakteryjne przeznaczone do usuwania i unieszkodliwiania bakterii, wirusów i roztoczy – tłumaczy Dariusz Pawluś z Daytona Klimatyzacje w Głogowie.

Takie cuda nie są dziś już jakimś luksusem, bo czy luksusem możemy nazwać zapewnienie sobie komfortu życia w cenie dobrego telewizora? Nie sądzimy. Zwłaszcza, że klimatyzatory mogą mieć również filtry antysmogowe, co już w ogóle jest fenomenem.

Szef Daytona Klimatyzacje przypomina również o tym, że dzięki klimatyzacji w domu zapewniamy sobie tak niezbędną w każdym lokalu wymianę powietrza. A wiadomo, że nigdy tak dobrze nie przewietrzymy mieszkania, kiedy na dworze jet zbyt zimno lub zbyt ciepło. Wtedy mamy tendencję do “kiszenia się”, skazywania siebie i przede wszystkim swoich dzieci na zakażenia dróg oddechowych wywoływanych przez bakterie i wirusy, które lęgną się w każdym koncie mieszkania.

Naszym zdaniem warto zadbać o siebie i swoją rodzinę już dziś. Nie czekać, że huta przestanie dymić, a wszyscy przesiądą się do miejskich autobusów napędzanych prądem.

ARTYKUŁ POWSTAŁ PRZY WSPÓŁPRACY Z DAYTONA KLIMATYZACJE Z SIEDZIBĄ PRZY UL. KOŃCOWEJ 16 W GŁOGOWIE

Zobacz inne

Więcej w Akcja