Dzieje sięGłogów

Sąd zdecydował: Trzy miesiące aresztu dla ojczyma zmarłego Fabianka2 min na czytanie

Sąd zdecydował: Trzy miesiące aresztu dla ojczyma zmarłego Fabianka

Sąd Rejonowy w Głogowie przychylił się do wniosku prokuratury. – Trzy miesiące aresztu dla ojczyma zmarłego dziecka – potwierdza nam Lidia Tkaczyszyn, rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Legnicy. Jeszcze dziś (25.11.) przed sądem stanie też matka zmarłego dziecka – w jej przypadku prokuratura również wnioskowała o trzy miesiące aresztu.

Przypomnijmy, że do tej tragedii doszło w poniedziałek (22.11.) w bloku przy ul. Obrońców Pokoju w Głogowie. Matka dziecka wezwała pogotowie ratunkowe. Nie było wolnej karetki. Pierwsi na miejsce dotarli strażacy. Potem ratownicy medyczni, którzy próbowali uratować rocznemu dziecku życie. Nie udało się. Lekarz, który był tam na miejscu, stwierdził zgon dziecka.

Wczoraj (24.11.) matka dziecka i ojczym zostali przesłuchani w Prokuraturze Rejonowej w Głogowie. Postawiono im zarzuty. – Narażenia chłopczyka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i nieumyślne doprowadzenie do jego zgonu poprzez brak reakcji na to, że dziecko było chore. A co za tym idzie: na niewłaściwą opiekę – informuje nas Tkaczyszyn.

Dodaje, że dziecko było chore – co wykazała sekcja zwłok. Ani matka, ani ojczym nie udzielili rocznemu chłopczykowi pomocy. – Dziecko gorączkowało i nie przyjmowało odpowiedniej ilości pokarmu. Matka i jej partner zaniechali to – nie zawieźli dziecka do lekarza na badania, nie wezwali karetki pogotowia ratunkowego – opowiada rzecznik. Trwają ustalenia również tego, kiedy zmarło dziecko. – Gdy na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe to dziecko już nie żyło. Wiemy, że co najmniej od kilku godzin dziecko nie było karmione, nie było przebierane, nie zajmowano się nim. Będziemy ustalać w którym momencie dziecko zmarło – zaznacza Tkaczyszyn. Matka i ojciec usłyszeli takie same zarzuty. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się