Dzieje sięFotoGłogów

Sadzą nową lipę na al. Wolności. Poprzednią ściął samochód2 min na czytanie

Sadzą nową lipę na al. Wolności. Poprzednią ściął samochód 2

Na al. Wolności niedawno ucierpiała jedna lipa. W ostatnią niedzielę (20.09) w drzewo wjechał samochód, którego kierowca próbował uniknąć kolizji z innym pojazdem (na ten temat pisaliśmy TUTAJ). Przez ten czas miejsce to było puste, ale dziś (24.11) od 8 rano robotnicy sadzą już nową lipę.

– To nasadzenie zastępcze, w ramach naprawy szkód spowodowanych tu przez samochód – mówi szef robót. Posadzeniem wysokiej lipy zajmuje się firma Urvex.

Lipy na al. Wolności nasadzono już w 2019 roku w ramach remontu drogi. Wtedy jedno takie drzewo – miasto kupowało ich wtedy kilkadziesiąt – kosztowało 1 tys. 800 zł.

Drzewo w ciągu najbliższych godzin powinno być już w ziemi, a aleja powinna wyglądać tak, jakby nic się nie stało. Ale kto pokrywa koszty nowej lipy? Miasto czy sprawca?

– Staramy się odzyskać koszty z OC sprawcy. Zakup 10-letniej lipy to obecnie 3 tys. 800 zł, a sadzenie kosztuje 2 tys. 300 zł. Niestety koszt pojedynczego drzewa jest większy, niż gdy kupowaliśmy je w większej ilości – mówi Marta Dytwińska-Gawrońska, rzecznik prasowa prezydenta Głogowa.

RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się