Dzieje sięGłogów

Sanepid wreszcie zlecił testy na COVID 19 pracownikom DPS-u!1 min na czytanie

Sanepid kontroluje głogowskie bary i restauracje. Spełniają wymogi w czasie epidemii?

Czy to się stało po interwencjach i apelach pracowników? Co tu dużo pisać, przerażonych zaistniałą sytuacją. Bo przypomnijmy, że w zeszłym tygodniu, w czwartek, u dwóch podopiecznych stwierdzono wirusa, a z kolei w poniedziałek u siedmiu pracowników placówki. Część z pracowników musiała normalnie przychodzić do pracy, a część przebywa na kwarantannie, w tym 14 osób zgodziło się przechodzić ją w pracy. Pracownicy oraz ich rodziny alarmowali, aby przeprowadzić im testy.

W końcu jest decyzja powiatowego inspektora sanitarnego. – Zlecono 21 testów w kierunku SARS – CoV-2 dla personelu DPS przebywającego w kwarantannie – poinformowała Wioletta Chodorowska. Wymazy mają być przeprowadzone jutro.

Jednak zanim zapadła ta decyzja, z tego co wiemy, część pracowników już w piątek i w poniedziałek zrobiła sobie testy w punkcie Miedziowego Centrum Zdrowia przy ul. Sportowej. To właśnie u siedmiu spośród nich wyszedł wynik dodatni. Wyników osób, które były na wymazach w poniedziałek, jeszcze nie ma.

Powiatowy inspektor sanitarny tłumaczy, że postępuje zgodnie ze strategią walki z pandemią. Zlecił wymazy dopiero teraz, ponieważ przeprowadza się je u osób w kwarantannie dopiero po siedmiu dniach od wykrycia możliwości zakażenia. – W kwestii dotyczącej zgonu, do PSSE w Głogowie nie wpłynął formularz zgłoszenia podejrzenia lub rozpoznania zgonu z powodu COVID -19 – poinformowała dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w kwestii zmarłego mężczyzny – podopiecznego DPS, u którego wykryto covid-19.
RED

Podziel się informacją ...
  • 121
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się