Dzieje sięGłogów

Sąsiedzki spór o miejsca dla inwalidów. Lokatorzy: Komuś się nudzi2 min na czytanie

Sąsiedzki spór o miejsca dla inwalidów. Lokatorzy: Komuś się nudzi

Parking powstał po 30 latach błagań mieszkańców. Inwestycja była dla nich bardzo ważna. – Wcześniej była tu trawa po kolana. Ludzie nie mieli gdzie zostawić swoich samochodów – usłyszeliśmy. Znalazło się tam w sumie 71 stanowisk dla samochodów osobowych, w tym wydzielono 3 miejsca dla inwalidów. Korzystają z niego bowiem mieszkańcy okolicznych ulic:  Dziadoszan, Wawelskiej, Leszka Białego, Piasta Kołodzieja i Bolesława Śmiałego. Parking cały czas jest zajęty.

Stało się tak, że pewnego dnia, przyjechała firma i zamalowała cztery miejsca na niebiesko (kolejne piąte już tam było). Postawiła też znak, że od teraz parkować tam mogą tylko niepełnosprawni. A ludzie się dziwili. – Po co? – pytali. Interweniowali w ratuszu, domagają się wyjaśnień. – Decyzja ta nie ma żadnego merytorycznego uzasadnienia i jednocześnie znacznie pogarsza sytuację parkingową w okolicy – sugerują. Ich zdaniem to zbyt duża liczba takich miejsc, które po prostu stoją puste.

A chodzi o to, że jednemu z ich sąsiadów, który mieszka w domku szeregowym, przeszkadzały auta pod płotem. Skarżył się, że jest zbyt głośno i trzeba wdychać spaliny. – Na złość parkował tak, aby zablokować dwa-trzy miejsca – przypominają sobie, by dodać po chwili, że wreszcie dopiął swego. Ten nie chciał z nami rozmawiać. Twierdził tylko, że nic złego się nie stało. A medialny rozgłos tej sprawie nie jest w ogóle potrzebny. – Nie mam czasu – ucinał.

Pozostali mieszkańcy nie zamierzają tak tej sprawy zostawić. Zwłaszcza, że na koszt miasta wzdłuż płotu ich sąsiada, miały zostać zasadzone jeszcze iglaki. – Bardzo ciekawi jesteśmy oficjalnego stanowiska Urzędu Miasta i Nadzoru Budowlanego. W interesie nas wszystkich jest zwalczać szerzącą się prywatę i wykorzystywanie układów, a nieuczciwych urzędników i decydentów odsunąć z odpowiedzialnych stanowisk – używają mocnych słów. W ratuszu usłyszeliśmy, że urzędnicy raz jeszcze zajmą się sprawą.
RED


Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się