Dzieje sięFotoGłogów

Ścieki wylały w piwnicy i ludzie mają… śmierdzący problem. – Zróbcie z tym porządek – złoszczą się2 min na czytanie

Ścieki wybiły i mają... śmierdzący problem. – Zróbcie z tym porządek – złoszczą się ludzie 2

– Ścieki zalały całą piwnicę! – złoszczą się mieszkańcy bloku przy ul. Sienkiewicza w Głogowie, gdzie w ubiegłą sobotę (8.06.) doszło do zatoru kanalizacji. A to niejedyny ich problem.

– Nasze służby techniczne kilka razy próbowały udrożnić zator przy użyciu spirali, ale okazało się to nieskuteczne. W związku z tym podjęto decyzję o skuciu części posadzki w piwnicy i wymianie fragmentu rury kanalizacyjnej – informuje Mateusz Kowalski, rzecznik prasowy Spółdzielni Mieszkaniowej Nadodrze.

Józefa Adrysiak (74 l.) pokazuje nam, że gruz z tej posadzki składowany jest tuż pod ich klatką. – Za przeproszeniem te gówna wyrzucili nam pod okno. Potem, po naszej interwencji, aby coś z tym zrobili… zasypali je gruzem. Tutaj dzieci biegają, bawią się, gdzie jest kontener? – dopytuje. – Nie dość, że śmierdzi, to jeszcze się kurzy – żali się.

Pracownicy Centrum Technicznego Spółdzielni skutą zanieczyszczoną ściekami posadzkę składują w miejscu wyznaczonym przez administrację. – Jest to zgodne z naszym regulaminem i praktykowane przy usuwaniu różnego rodzaju awarii – mówi Kowalski. Dodaje, że po zakończeniu prac zabiorą te odpady na wysypisko. Wszystko powinno się zakończyć jutro.
MK

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się