Styl życia

Sekret tkwi w szczegółach – Tradycyjna golonka, wykwintny tatar i nadmorski dorsz w menu4 min na czytanie

Sekret tkwi w szczegółach – Tradycyjna golonka, wykwintny tatar i nadmorski dorsz w menu 1

Na Starym Mieście lokali gastronomicznych przybywa – barów mlecznych, pubów czy restauracji. Jednak pod Ratuszem wyróżnia się jedna z nich – Wędzarnia Staromiejska. Czym? Eleganckim wystrojem i ciekawym menu. W karcie dań chociażby znalazło się miejsce na tradycyjną golonkę, wykwintny tatar, nadmorskiego dorsza. Jest też pizza przyrządzana na cienkim cieście. Ale nie tylko.

Sekret tkwi jak zwykle w szczegółach. Tych nieco, choć nie wszystkie – tajemnica szefa kuchni – zdradza nam Mateusz Malinowski. Głogowianie lubią pizzę, Gustują w zwykłej Margaricie, z pieczarkami lub wegetariańskiej. Popularnością cieszy się najbardziej za to pizza wiejska. – Może dlatego, że wędzone kiełbasy przywozimy od gospodarza z pobliskich Żabic? – zastanawia się Anna Nienajadło, właściciel Wędzarni. Pewnie coś w tym jest, bo klienci sobie chwalą szynki, kiełbasy i boczek lądujący na cieście.

Podobno w Wędzarni Staromiejskiej pizza jedna z najlepszych w mieście. Warto się wybrać i ocenić.

Wędzarnia Staromiejska to lokal w którym odbywają się imprezy okolicznościowe – chrzciny, komunie, urodziny. Ostatnio były niespodziewane zaręczyny. – Rezerwacja na stolik, kwiaty i romantyczna muzyka. Cała oprawa się udała, bo wybranka ze szczęścia się rozpłakała. Cała sala wstała, klaskała i miłości życzyła – dodaje.

Poza tym, co sobotę, taneczne zabawy. Do tańca wszystkich porywa dobrze znany w mieści DJ Marcus. I zawsze z głośników, przy kolorowych światłach, usłyszeć można wiele hitów. Najnowszych i kultowych, wedle gustu. Kiedy człowiek spragniony jest zabawy może skorzystać z usług barmana Krzysztofa Iwacha serwującego napoje wyskokowe lub bezalkoholowe.

Wędzarnia Staromiejska zaprasza

Na Starym Mieście lokali gastronomicznych przybywa. Jednak w Rynku wyróżnia się jedna z nich – Wędzarnia Staromiejska. Czym? Eleganckim wystrojem i ciekawym menu. W karcie dań chociażby znalazło się miejsce na tradycyjną golonkę, wykwintny tatar, nadmorskiego dorsza. Jest też pizza na cienkim cieście.Zajrzyjcie: https://myglogow.pl/sekret-tkwi-w-szczegolach-tradycyjna-golonka-wykwintny-tatar-i-nadmorski-dorsz-w-menu/

Opublikowany przez MyGlogow.pl Wtorek, 21 maja 2019

Lada moment, bo już od czwartku (23.05.) na polskich boiskach turniej mistrzostw świata w piłce nożnej do lat 20. Jedno z najważniejszych sportowych wydarzeń w historii. Reprezentacja biało-czerwonych zagra Kolumbią, Tahiti i Senegalem. Wszystkie mecze będzie można obejrzeć na wielkim ekranie w ogródku w Wędzarni. – Kibicujmy naszym – niech strzelają jak najwięcej bramek i wygrywają mecz za meczem – zachęcają do kibicowania. Po zwycięstwie Polaków na deser polecają domową szarlotkę z lodami.
MK
Tekst powstał przy współpracy z Wędzarnią Staromiejską na Rynku 67.

Podziel się informacją ...
  • 204
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Styl życia