Dzieje sięGłogów

Seniorom ciepłe posiłki dostarczają wolontariusze1 min na czytanie

Seniorom ciepłe posiłki dostarczają wolontariusze

Posiłki są rozwożone w poniedziałki, środy i piątki. Przygotowują je panie z Kuchni św. Alberta przy kościele NMP na os. Kopernik.

– Dziś mamy 52 osoby, które się do nas zgłosiły. Weryfikacji dokonaliśmy podczas krótkiego wywiadu, bo przypomnijmy, że ta pomoc skierowana jest to osób starszych i samotnych, którzy nie mogą liczyć na pomoc najbliższych, często są to też osoby schorowane – wyjaśnia Krzysztof Fryczyński, koordynator akcji z miejskiego urzędu.

Akcja to wspólne działanie Gminy Miejskiej Głogów i Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.

Posiłki seniorom dostarczają wolontariusze, wśród których są członkowie Klubu Kibiców Niepełnosprawnych Chrobrego Głogów, strażacy OSP ORW, żołnierze WOT, członkowie stowarzyszenia GNR GŁOGÓW NIGHT RACING, a także chętni głogowianie, którzy się zgłosili.

Pani Renata ze swoim synem Maciejem postanowiła wykorzystać swój wolny czas i zgłosiła się do pomocy. – Ten tydzień akurat nie pracowałam więc postanowiłam, wspólnie z synem, pomóc – mówi.

Dla wolontariuszy z Volkswagena to nie jest pierwsza taka akcja, w której biorą udział. – Wcześniej pomagaliśmy Caritasowi w Legnicy i szpitalowi w Jeleniej Górze mówi pan Łukasz, jeden z wolontariuszy.

– Zapraszamy wolontariuszy, którzy chcą jeździć z kierowcami, aby dostarczać posiłek – dodaje Fryczyński. Wszystkie samotne i starsze osoby, które potrzebują takiego posiłku, bądź też wszyscy, którzy znają takie osoby proszeni są o kontakt pod numerem telefonu: 76 72 65 535.
RED
fot. UM

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się