Dzieje sięGłogów

Seniorze, włącz YouTube. Policjanci będą nadawać na żywo1 min na czytanie

Seniorze, włącz YouTube. Policjanci będą nadawać na żywo

Nie daj się oszukać “na wnuczka”. Głogowscy funkcjonariusze poradzą, jak rozpoznać oszusta i podadzą sposób kontaktu z komendą w przypadku zaistnienia przestępstwa. Policjanci zapraszają seniorów do kolejnego spotkania w sieci na żywo, które odbędzie się 5 grudnia 2022 roku o godzinie 9.00.

-Seniorzy uczestniczący w spotkaniu kontaktować się będą z prowadzącymi na czacie i będą mogli zadawać im najbardziej nurtujące ich pytania, na które policjanci będą odpowiadać do kamery – informuje Łukasz Szuwikowski, oficer prasowy głogowskiej komendy – Celem tych działań jest przede wszystkim kontakt Policji z seniorami i uwrażliwienie społeczeństwa na sytuacje, w których osoby stają się ofiarami przestępstwa. Uświadomienie, co jest powodem takiego stanu rzeczy i wskazanie, jak można zatrzymać ten proces. Spotkania te mają na celu zapoznanie starszych osób ze skutecznymi metodami zapobiegania negatywnym zjawiskom, takim jak oszustwa, kradzieże czy rozboje oraz podniesienie ich świadomości z zakresu własnego bezpieczeństwa – wyjaśnia policjant. Gdzie można obejrzeć spotkanie?

Spotkanie z głogowskimi policjantami już 5 grudnia (poniedziałek), w godzinach 9.00-9.30. Dostępne będzie pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=_1cveDQHi1g

RED

źródło: KPP Głogów

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się