Dzieje sięFotoGłogów

Seniorzy rozpoczynają kolejny rok akademicki. Osiemnaste urodziny uniwersytetu4 min na czytanie

Seniorzy rozpoczynają kolejny rok akademicki. Osiemnaste urodziny uniwersytetu 8

To już 18. inauguracja Głogowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Uczęszcza do niego ponad 320 słuchaczy. W tym roku w szeregi wstąpiło 28. Przygotowano dla nich bogatą ofertę. Będą zajęcia komputerowe, nauka języka niemieckiego i angielskiego, poradnictwo psychologiczno-prawne, sekcje filmowa. Utworzyła się też grupa artystyczna „Bez ograniczeń”.

Maria Krzyżanowska po raz drugi zapisała się na uniwersytet. – Przez trzynaście lat opiekowała się chorym mężem w domu. Po jego śmierci postanowiłam wyjść do ludzi. Bardzo mi się tutaj podoba. Można rozwijać swoje pasje i hobby – opowiada.

Z okazji rozpoczęcia roku nie zabrakło życzeń. Uroczystość odbyła się w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie. – Kończycie pełnoletność! Życzę tego, abyście ten czas spędzili w gronie przyjaciół. Po drugie, by wystarczyło czasu i siły by zrealizować te wszystkie plany – mówił poseł Wojciech Zubowski. Potem przemawiał starosta, który zaznaczał, że 18. urodziny świętuje się raz. – Powinienem tutaj przyjść z dobrym szampanem, ale rozumiecie wychowanie w trzeźwości, więc będą inne prezenty. Życzę na tej drodze samych uśmiechów i radości – dodawał Jarosław Dudkowiak. Słuchacze uniwersytetu już nie mogą doczekać się zajęć.
MK

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się