Dzieje sięGłogów

Sensacyjne znaleziska na placu budowy Panattoni1 min na czytanie

Sensacyjne znaleziska na placu budowy o Panattoni

Jeszcze w styczniu zakończy się pierwszy etap badań archeologicznych, jakie prowadzone są na terenie budowy parku logistycznego Panattoni na Biechowie. Panattoni Park to ogromna inwestycja. Na Biechowie, w Miejskiej Strefie Inwestycyjnej, powstaną dwie hale.

Od kilku tygodni w miejscu, gdzie wybudowana zostanie pierwsza hala, badania prowadzą archeolodzy z Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Głogowie. – To jest duże i ważne zadanie dla nas. Teren, na którym prowadzone są badania, jest niezwykle interesujący – twierdzi Zenon Hendel, kierownik pracowni archeologicznych badań terenowych w głogowskim muzeum.

– Znaleźliśmy między innymi grób ciałopalny z okresu lateńskiego: urnę, pogięty miecz, nóż, sprzączkę do pasa i dwie ostrogi – mówi Aleksander Dobrowolski, archeolog z głogowskiego muzeum. Podczas badań odkryto również ślady z okresu neolitu, zawiązane z kulturami naddunajskimi.

– Natrafiliśmy także na pozostałości pieców, prawdopodobnie służących do wypalania ceramiki – informuje Aleksander Dobrowolski. Jak podkreślają muzealni archeolodzy, odkrycia dokonane na terenie inwestycji dają szansę na poszerzenie wiedzy na temat ludów okresów minionych.
RED
źródło: DGL News

Radoxim 5

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się