Dzieje sięFotoGłogówWideo

Serce Powiatu dla pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Na jubileusz 20-lecia9 min na czytanie

Serce Powiatu dla pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Na jubileusz 20-lecia 6

Głogowskie Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie obchodzi jubileusz 20-lecia działalności. Uroczysta gala odbyła się dziś, 24. kwietnia w MOK w Głogowie. Symboliczny kamień milowy postawił zarząd powiatu przyznając placówce wyjątkową nagrodę – Serce Powiatu.

– To dla nas ważny jubileusz, który chcemy z państwem celebrować, bo to dla państwa działamy, dla Was realizujemy swoją misję, dla was przekraczamy granice pomagania – witała gości dyrektorka PCPR Krystyna Piasecka-Olejniczak dedykując galę podopiecznym, współpracownikom i strategicznym partnerom.

Wzruszająca uroczystość jubileuszowej gali zaczęła się od pięknego tańca poruszającej się na wózku Katarzyny Błoch i Marka Zaborowskiego, finalistów mistrzostw świata w tańcu na wózkach oraz ostatniej edycji programu „Mam talent”.

Do tego symbolu odwołał się starosta Jarosław Dudkowiak. – Ten taniec pokazuje, jakie osoby pracują w PCPR i czym się charakteryzują. Pokazuje serce, piękno tych osób, miłość, współpracę, zrozumienie, chęć niesienia pomocy i cieszenia się tym, co mamy. Pokazuje, że każdy jest jedną wielką wartością, którą należy szanować. Nie można być zimnym urzędnikiem niosąc pomoc innym osobom. Chylę czoła przed państwem, którzy przez 20 lat wspierali głogowskie rodziny – podkreślał włodarz powiatu.

Spotkanie było okazją do nagrodzenia pracowników PCPR, podsumowań dwóch dekad działania, podziękowań dla partnerów i wspierających sponsorów oraz życzeń na kolejne lata działania. W symboliczny sposób, jako pierwsze w historii, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zostało wyróżnione nową nagrodą, którą tylko raz w roku ma przyznawać zarząd powiatu głogowskiego – Sercem Powiatu. Statuetka autorstwa Janusza Owsianego trafiła na ręce szefowej PCPR.

20-lecie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie obchodzi jubileusz 20 lecia działalności. Uroczysta gala odbyła się 24. kwietnia w MOK w Głogowie.

Opublikowany przez MyGlogow.pl Środa, 24 kwietnia 2019

– Jest to nagroda, którą chcemy uhonorować osoby, instytucje, które naprawdę mocno swoją pracą, zaangażowaniem, wysiłkiem przyczyniają się do tego, żeby pomagać osobom potrzebującym. To osoby, które oprócz pracy przekazują również miłość i serce. W związku z tym chcemy, by to symboliczne serce powiatu trafiło do ludzi, którzy serce przekazują najbardziej potrzebującym, wszystkich pracowników PCPR – ogłosił wicestarosta głogowski Jeremi Hołownia.

Krystyna Piasecka-Olejniczak od początku kierowała centrum, wspomniała czas trudnej, ale jednak satysfakcjonującej pracy. – Kiedy powierzono mi to zadanie i rozpoczynałam pracę w PCPR w 1999 roku byłam młoda, pełna zapału, a świat widziałam przez różowe okulary. Ale wiedziałam, że będzie trudno i było trudno. Jednak cały czas towarzyszyli mi współpracownicy, te osoby, które stoją na pierwszym froncie pomagania. To im dedykuję tę nagrodę – stwierdziła dyrektor Piasecka-Olejniczak Ktoś powiedział: Do sukcesu nie ma windy, ale trzeba do niego wejść schodami. I my tak 20 lat wchodzimy już tymi schodami, mam nadzieję, że ten sukces kiedyś osiągniemy. Dzięki wszystkim, którzy nas wspierają. Dziękuję – dodała.

Pięknym i metaforycznym opowiedzeniem 20-lecia pracy PCPR był kilkuminutowy, niezwykły spektakl, jaki zaprezentowała malująca piaskiem Tetiana Galitsyna. W finale nad symbolem rodziny artystka ułożyła napis „Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie” wzbudzając rzęsiste brawa.

Podziel się informacją ...
  • 15
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się