Dzieje sięFotoGłogów

Setki uczniów biorą udział w rajdzie rowerowym [ZDJĘCIA]8 min na czytanie

Setki uczniów biorą udział w rajdzie rowerowym [ZDJĘCIA] 3

Setki dzieci ze wszystkich szkół podstawowych w Głogowie, ale także gościnnie z tej w Serbach, pojechało w rajdzie rowerowym organizowanym przez SP 11 (3.06.). – To miało być małe wydarzenie… a zrobiła się impreza na całe miasto – mówiła nam szczęśliwa Maria Grodnalska, dyrektorka szkoły.

Rajd to pomysł na Światowy Dzień Roweru. – Obchodzimy to pierwszy raz w naszym mieście. Rower jest takim ekologicznym środkiem lokomocji – dodawała. Dzieci jadą do Parki Linowego, gdzie czeka na nich piknik. Będą różne konkurencje. A gościem specjalnym jest Rafał Gręźlikowski.

Udział w rajdzie wziął Miłosz Zygmunt (12 l.) z piątek klasy SP 8. – Miałem chyba cztery lata jak nauczyłem się jeździć na rowerze. Bardzo to lubię. Często z rodzicami wyjeżdżamy poza Głogów – zapewniał. – Dla dzieci to świetna sprawa. Nie mogły się tego doczekać – zaznaczała Lena Młynarczyk, nauczycielka. Oczywiście nie mogło tam zabraknąć również prezydenta miasta Rafaela Rokaszewicza oraz policji, która dbała o bezpieczeństwo uczestników rajdu.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się