Sport

Siatkarze chcą sprawić niespodziankę w meczu z liderem. Stal Nysa w tym sezonie jeszcze nie przegrała2 min na czytanie

Porażka SPS-u Chrobrego z ZAKSĄ. Znów była walka, ale to za mało 62

Powiedzieć, że będzie to najtrudniejsze starcie w tym sezonie dla naszych siatkarzy w Krispol 1.lidze, to tak jakby… nic nie powiedzieć. W sobotę (9.11.) SPS Chrobry Głogów zagra u siebie z Stalą Nysa, czyli liderem rozgrywek, który ma za sobą świetną serię ośmiu ligowych zwycięstw. Mało tego – kolejny wygrany mecz w Pucharze Polski. – O tym, że w tej lidze trzeba walczyć wiedzieliśmy od początku – nie ukrywa trener Dominik Walenciej. I ta walka przyniosła efekt ostatnio w dalekim Lublinie, gdzie pomarańczowo-czarni urwali punkt wiceliderowi.

To będzie jednak inny mecz. – W każdym meczu musimy wyjść i walczyć, jak o życie. Teoretycznie stajemy przed jeszcze trudniejszym zadaniem niż w Lublinie. To dobry zespół, grają poukładaną siatkówkę. Chcemy pokazać naszym kibicom, że potrafimy walczyć i nie będę ukrywał, że chcemy sprawić niespodziankę – to jest sport, a w nim takie przecież się zdarzają – zapowiada Walenciej.

A Krzysztof Antosik dodaje, że po cennym punkcie w ostatnim meczu zespół jest silniejszy mentalnie, atmosfera w szatni coraz lepsza. – Będziemy chcieli wyjść na parkiet z podniesioną głową. Oni podchodzą do nas z dużym szacunkiem. Nie będzie mowy o lekceważeniu, więc mam nadzieję, że będzie to dobry mecz – dorzuca jeden z kluczowy zawodników na parkiecie w Chrobrym.

Cała 9. kolejka Krispol 1.ligi będzie miała symboliczny wymiar, bo przed Świętem Niepodległości odbędzie się wspólne śpiewanie hymnu. – Szykujemy dla kibiców m.in. kartoniadę, wspólne odśpiewanie hymnu – zapowiada Dawid Chachulski, kierownik drużyny.

Na pewno w tym dniu będzie można liczyć na kibiców. Hala powinna wypełnić się po brzegi. Przyjazd do Głogowa zapowiedziała grupa około 20 fanów Stali Nysa. Początek sobotniego starcia o godz. 18. Wstęp bezpłatny. MK

Podziel się informacją ...
  • 21
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Sport