FotoSport

Siatkarze SPS-u Chrobrego Głogów gotowi do sezonu! Drużyna zaprezentowała się kibicom3 min na czytanie

Siatkarze SPS-u Chrobrego Głogów gotowi do sezonu! Drużyna zaprezentowała się kibicom

W miejskim ratuszu odbyła się oficjalna prezentacja SPS-u Chrobry Głogów. Choć do sezonu jeszcze kilka tygodni, bo ten oficjalnie rozpocznie się pod koniec września (28.09.) meczem przed własną publicznością z MKS-em Ikar Legnica.

– Życzę wszystkim, by rozpoczynający się we wrześniu nowy sezon, był waszym najlepszym sezonem. Siatkarzom życzę tylko wygranych 3:0, zarządowi i działaczom – realizacji celów, kibicom – największych emocji, a dziennikarzom – by o tym wszystkim pisali i pokazywali mieszkańcom – mówił prezydent Rafael Rokaszewicz.

Radoxim 3

Przed tym zbliżającym się sezonem w klubie doszło do wielu zmian w kadrze. Drużyna ma ambitne cele. Nowymi zawodnikami SPS-u zostali rozgrywający Krzysztof Antosik (31 l.) czy przyjmujący Jan Lesiuk (23 l.) i Kacper Bobrowski (21 l.), którzy ostatnio występowali w Pluslidze.

Na tym nie koniec – przybyli jeszcze libero Mateusz Januszewski (28 l.) i środkowy Hubert Węgrzyn (19 l.).

W składzie SPS-u Chrobrego Głogów znalazło się pięciu wychowanków. To dobrze już znani z ligowych parkietów Grzegorz Kokociński (37 l.), Marcin Brzeziński (28 l.), Mateusz Kucharski (30 l.) oraz Tomasz Nowak (21 l.) i młodszy stażem Marcin Kobuziński (19 l.). Ten pierwszy ostatnie lata spędził w klubie MKS Góra, drugi w młodzieżowych zespołach Chrobrego. Są również Łukasz Jurkojć (35 l.) i Antoni Piotrowski (20 l.) – obaj ubiegły sezon w Głogowie mogą zaliczyć do udanych.

Nie zmienił się za to sztab szkoleniowy pomarańczowo-czarnych. Pierwszym trenerem na kolejny sezon pozostał Dominik Walenciej, kierownikiem zespołu Dawid Chachulski a statystykiem Szymon Kostecki.

– Kończymy drugi tydzień treningów. Na razie wygląda to naprawdę obiecująco. Zawodnicy ciężko pracują i liczymy, że to przyniesie efekty podczas sezonu – mówi Dominik Walenciej, trener SPS-u.

Przed nimi kilka tygodni przygotowań – treningów i meczów sparingowych. Podczas prezentacji nie mogło zabraknąć kibiców. Na ich doping podczas ligowych bojów można liczyć – w letniej przerwie zawiązali Klub Kibiców SPS.
MK

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w Foto