Dzieje sięSława

Sława walczy o tytuł najpiękniej ukwieconego miasta. Centrum cudowne, ale bliżej plaży w gazonach rosną… chwasty5 min na czytanie

Sława walczy o tytuł najpiękniej ukwieconego miasta. Centrum cudowne, ale bliżej plaży w gazonach rosną... chwasty 18

Pierwszego sierpnia ruszył plebiscyt „Terra Flower Power 2021” na najpiękniej ukwiecone miasto. Wśród wielu miast startujących z województwa lubuskiego startuje również Sława, na którą głosować jeszcze można do 19 sierpnia na www.inspirowaninatura.pl/plebiscyt 2021. 

Na Sławę zagłosowało już bardzo dużo osób. Nic dziwnego! Wystarczy spojrzeć na centrum miasta, a więc okolice Starego i Nowego Rynku czy Urzędu Miasta. Ogromna ilość kwiatów i ozdobnych traw jest również przy ul. Odrodzonego Wojska Polskiego. Wszystko wskazuje na to, że Sława mogłaby być faworytem w konkursie, gdyby nie to, że o plebiscysie raczej wie niewiele osób, a poza tym wizytówką Sławy, którą najczęściej widzą przyjeżdżający turyści, jest teren Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku nad Jeziorem Sławskim. 

Przewija się przez niego nawet kilka tysięcy ludzi w każdy weekend. A tam trudno uświadczyć ładnego kwiatka. A w szpetnych gazonach rosną… chwasty, co uchwyciliśmy na kilku fotografiach. A warto zauważyć, że w przypadku Sławy tereny nad wodą są w sumie najważniejsze. Ośrodek ma piękne plaże, park linowy, zadbane korty i wiele atrakcji… Tylko tych kwiatów jakoś brak. W tym sezonie już tego pewnie nie uda się zmienić, ale za rok władze muszą o tym pomyśleć. A głosujący? Jak przymkną jedno oko, to będą mogli zagłosować.

RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się