Dzieje sięSława

Sławska policja ustaliła: to sześćdziesięcioletnia kobieta wyrzuciła do kosza pięcioro kociąt1 min na czytanie

Ktoś wyrzucił do śmietnika pięć nowo narodzonych kotków. Przygarnął je policjant 4

Sławska policja szybko znalazła osobę, która wyrzuciła do kosza na śmieci piecioro nowo narodzonych małych kociąt. Sprawczynią, jak się dowiedzieliśmy, jest kobieta w wieku około sześćdziesięciu lat, mieszkanka Sławy.

– Policjanci z wydziału kryminalnego pozyskali informację dotyczącą potencjalnego sprawcy, zatrzymali tę osobę, ta osoba przyznała się. Sprawcy przedstawiono zarzuty, czekamy na wyrok sądu – informuje Waldemar Dekier, komendant komisariatu w Sławie.

Przypomnijmy, wieczorem, w środę 8 maja dwie mieszkanki Sławy przechodząc miejskim skwerem usłyszały dziwne odgłosy wydobywające się z ulicznego kosza na śmieci. Wewnątrz zdumione zauważyły worek foliowy z którego wydobywało się mruczenie i piski. Kobiety zawiadomiły policję.

Ktoś wyrzucił do śmietnika pięć nowo narodzonych kotków. Przygarnął je policjant

Jeden z interweniujacych policjantów, sierż. szt. Jan Maławski wydobył z kosza zwiniętą torbę foliową, w której znajdowało się pięć malutkich kotków, które jeszcze żyły. Podjął decyzję, że zaopiekuje się piątką znalezionych maluchów. Ma w domu kotkę, która okociła się kilka dni wcześniej. Uratowane maluchy mają się dobrze, czekają na nowych właścicieli.

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się