Dzieje sięFotoGłogów

Śniadanie wielkanocne dla uchodźców z Ukrainy z udziałem biskupa [ZDJĘCIA]3 min na czytanie

Śniadanie wielkanocne dla uchodźców z Ukrainy z udziałem biskupa [ZDJĘCIA]

Śniadanie wielkanocne w parafii św. Mikołaja w Głogowie dla gości z Ukrainy. Biskup Tadeusz Lityński życzył im pokoju, wiary i nadziei.

W Niedzielę Wielkanocną, po Rezurekcji, przy świątecznym stole zebrali się goście z Ukrainy mieszkający w kolegium przy parafii oraz zaproszeni z sąsiedniego teatru. Święta spędzają w Głogowie, często bez swoich najbliższych.

Radoxim 5

– Chcemy modlić się za was, prosić o siły, przede wszystkim o ustanie tej wojny – powiedział ks. Stanisław Brasse. Pokarmy na stole przygotowane i ofiarowane przez parafian w Wielką Sobotę, jako znak dzielenia się miłością i radością, poświęcił biskup Lityński. – Myślimy tutaj dzisiaj również o waszych bliskich, którzy zostali, i wszystkich tych, którzy na terenie Ukrainy mieszkają, którzy tam pracują, ale również jej bronią – powiedział biskup ofiarując modlitwę w intencji zgromadzonych przy stole, ich rodziny, wszystkich mieszkańców Ukrainy – o nadzieję, dar pokoju, dar ustania wojny. Z uczestnikami spotkania podzielił się jajkiem jako znakiem życie i życzenia.

– Chciałbym życzyć wam pokoju, powrotu do domu, i tego co łączy się z codziennością tutaj, żebyście czuli w sercach dobro i tego dobra doświadczali – mówił.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się