Dzieje sięGłogówKoronawirus

Spadek liczby pasażerów o 80 procent. Kolejne kursy wstrzymane1 min na czytanie

Prawie 35 mln zł na nowoczesne ekoautobusy

Obecnie z komunikacji miejskiej w Głogowie korzysta znacznie mniej osób niż przed wprowadzeniem stanu epidemii. – W obecnej chwili ważne jest, żeby jak najwięcej osób pozostało w domach, jednak nasza spółka cały czas świadczy usługi dla tych mieszkańców, którzy muszą przemieszać do pracy, lekarza lub do sklepu – mówi Kamil Grzybowski, kierownik działu przewozów pasażerskich Komunikacji Miejskiej.

Spadek liczby pasażerów to około 80 proc. –Wymusił na nas konieczność ograniczenia kursowania autobusów i wprowadzenia od czwartku 19 marca 2020 r. rozkładu jazdy obowiązującego w soboty – przykładowo 9 marca 2020 r. liczba skasowanych biletów była na poziomie 11.225, a 16 marca 2020 r. na poziomie 2.135, który to poziom utrzymuje się mniej więcej do dnia dzisiejszego – dodaje.

Komunikacja próbuje cały czas zapewniać ciągłość transportu publicznego w mieście, ale nie wykluczone są dalsze cięcia kursów w miarę rozwoju tej trudnej sytuacji w której przyszło nam funkcjonować.

– Ponadto przypominamy, że kierowcy autobusów nie sprzedają biletów jednorazowych, a mieszkańcy mają możliwość zakupu biletu przez Głogowską Kartę Miejską, kartę płatniczą w środkowym kasowniku oraz aplikacje MPay. Zachęcamy do korzystania z tych wygodnych form płatności. Ponadto od jutra zgodnie z dzisiejszą decyzja ogłoszoną przez Premiera liczba Pasażerów w naszych autobusach nie może przekroczyć połowy miejsc siedzących – zaznacza Grzybowski.
RED

Podziel się informacją ...
  • 114
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się