Dzieje sięFotoGłogów

Sparta Przedmoście partnerem Chrobrego. “Mały klub, wielkie ambicje” [ZDJĘCIA]5 min na czytanie

1

Występująca w legnickiej A-klasie Sparta Przedmoście została nowym partnerem Chrobrego Głogów. I to właśnie dziś (3.09.) na obiektach pomarańczowo-czarnych ta współpraca została oficjalnie ogłoszona. Podpisano umowę, przekazano sobie klubowe gadżety. Choć wiadomo, że na tym nie koniec – planów jest znacznie więcej. Mówili o tym zarówno zaproszeni goście, jak i prezydent miasta.

– Chrobry Głogów to licząca się drużyna w 1 Lidze, ale także stawiająca na to co dzieje się w okolicy. Cieszę się, że kolejna gmina i kolejny klub podpisują umowę partnerską z Chrobrym. Jeżeli popatrzymy na dzieci oraz młodzież uczęszczającą do APN, to już dziś jest ich bardzo dużo z terenu gminy wiejskiej Głogów – zaznaczał Rafael Rokaszewicz.

A dyrektor sportowy Zbigniew Prejs podkreślał wagę tego porozumienia. – Ta współpraca ma nam pomóc marketingowo i rozwojowo – dodawał. Oczywiście nie zabrakło też przedstawicieli Sparty Przedmoście na czele z prezesem Michałem Drozdą, sekretarzem Marcinem Kuchnickim i trenerem Ireneuszem Przybylskim. Oni wszyscy opowiadali o rozwoju klubu, ale i celach na kolejne sezony czy lata. – To dla nas ważny dzień, bo daje naszemu klubowi nadzieję na lepszą przyszłość. Podpisanie umowy z tak znanym klubem to również możliwość rozwoju i nauki, korzystania z doświadczenia, byśmy stali się lepsi. Jesteśmy małym klubem, mamy wielkie ambicje – akcentował prezes Drozda.

Udział w konferencji brał wójt tej gminy. – Dla naszej gminy sport jest bardzo ważny. Mamy kilka klubów. Cieszymy się, że rozwija się współpraca pomiędzy naszymi zespołami a Chrobrym. Będziemy wspierać takie i podobne inicjatywy, bo przecież razem kibicujemy Chrobremu, który reprezentuje nasz region w 1 Lidze – podsumowywał Bartłomiej Zimny. Wcześniej umowę partnerską podpisały też dwa inne kluby z powiatu głogowskiego Zryw Kotla z B-klasy a także Gwardia Białołęka z klasy okręgowej.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się