FotoSport

Sparta Przedmoście w 1/8 finału okręgowego Pucharu Polski [ZDJĘCIA]8 min na czytanie

Sparta Przedmoście w 1/8 finału okręgowego Pucharu Polski [ZDJĘCIA] 3

Za nami kolejne rozstrzygnięcia w Pucharze Polski na szczeblu okręgowym. Ciekawie było w Przedmościu, gdzie miejscowa Sparta pokonała wyżej notowanego rywala – Zawiszę Serby. Ci pierwsi o ligowe punkty walczą w A-klasie, drudzy w klasie okręgowej, ale w 1/8 finału pucharu zagra właśnie Sparta. Wygrała po strzelaninie 4:3.

Sporo kibiców pojawiło się na boisku w Przedmościu – i było co oglądać. Strzelanie zaczęło się w 20. minucie, kiedy wynik dla Sparty otworzył Patryk Torba. Jeszcze przed zejściem do szatni wyrównał Dawid Ciechelski (38. min.). Po zmianie stron wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie – najpierw na prowadzenie miejscowych wyprowadził ponownie Torba, wyrównał… Ciechelski. W 71. minucie Zawisza wyszła na prowadzenie po trafieniu Piotra Łepko. Ale to nie był koniec emocji, bo chwilę później kibice Sparty głośno skandowali, gdy na 3:3 trafił Paweł Jóźwiak. Bohaterem ich zespołu został Szymon Mieczychowski, który w 84. minucie zdobył gola na 4:3 dającego awans. Sparta Przedmoście o ćwierćfinał powalczy z Pogonią Góra, Sparta Grębocice z Chrobrym II Głogów, Miedź Legnica U19 z Orkanem Szczedrzykowice, Prochowiczanka Prochowice ze Spartą Rudna, Sokół Jerzmanowa z Mewą Kunice.

Obie strony puchar traktowały poważnie i chciały awansować. – Po to się gra, bo w przeciwnym razie po co w ogóle wybiegać na boisko? – nie ukrywał Leszek Lesiński, trener Zawiszy, która pożegnała się w rozgrywkami. – Mieliśmy znów naprawdę mnóstwo sytuacji, ale brakuje nam skuteczności. Nie wykorzystujemy swoich okazji – wymieniał przyczyny porażki. Zadowolony z postawy swojego zespołu był z kolei trener Ireneusz Przybylski, bo teraz zagrają z rezerwami Chrobrego Głogów. – Oczywiście dla nas najważniejsza jest liga – chcemy awansować do klasy okręgowej. To jest liga amatorska, więc nie zawsze jest łatwo zebrać pełny skład. Ktoś pracuje, ktoś inny studiuje. Powód jest dużo. Tym bardziej trzeba umiejętnie rozkładać siły. Chęci zawsze są – awans do kolejnej rundy to fajna przygoda – uważał.

Sparta Przedmoście – Zawisza Serby 4:3 (1:1)
Bramki: 1:0 Torba (20), 1:1 D. Ciechelski (38), 2:1 Torba (50), 2:2 D. Ciechelski (66), 2:3 Łepko (71), 3:3 Jóźwiak (77), 4:3 Mieczychowski (84).
Sparta: Mularczyk – Mika, Dydak (50 Więdłocha), Małucki (80 Kubacki), Kuliński, J. Przymus, P. Przymus, Mieczychowski (85 Przybylski), Skiba, Torba (68 Serweta), Chaberek.
Zawisza: Wasilewski – Mróz (56 Łepko), Żak, Szewczyk, Kwiatkowski, D. Ciechelski, Wągiel, Radliński, Zdziechowicz (80 Kuźmin), Michałowicz, K. Ciechelski.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Foto