FotoRegionŻukowice

Spełnili marzenia! Łzy prezesa ochotników, bo nowy wóz dojechał do Brzegu Głogowskiego [ZDJĘCIA]7 min na czytanie

Spełnili marzenia! Łzy prezesa ochotników, bo nowy wóz dojechał do Brzegu Głogowskiego [ZDJĘCIA] 3

– Te 370 km to.. to było 370 km przyjemności – nie ukrywał Paweł Nowicki, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzegu Głogowskim (gm. Żukowice) po dotarciu na miejsce – pod remizę. Za nimi setki kilometrów, bo dziś (27.06.) wyjechali do fabryki w Bielsko-Białej po nowy wóz strażacki. Czekali na niego wiele lat. Spełnili marzenia. A gdy wjeżdżali do wsi to towarzyszyli im strażacy z sąsiednich miejscowości, ale i całego powiatu głogowskiego. Było to wielkie święto. Przyszło dużo ludzi, by zobaczyć ten wymarzony wóz. Polał się szampan, był też tort. Wydarzenie jakiego tam dawno nie było.

Stary i wysłużony Star czeka emerytura. Czas na nowość. Nic dziwnego, że polały się łzy szczęścia. – To Iveco z napędem na cztery koła. Zbiornik wody 3500 litrów po 500 litrów piany – wymieniał parametry tego cacka. – Sprzęt w środku jest nasz, ale mamy wszystko, co potrzebne jest do działań – zauważał.

Radoxim 5

Na miejscu nie mogło zabraknąć wójta Krzysztofa Wołoszyna, który wyściskał prezesa jednostki i ochotników. Radość. – Już wiele razy próbowaliśmy uzbierać pieniądze na zakup nowego wozu – przyznawał, że do tej pory się nie udawało. A chodzi przecież o dużą kwotę – 850 tys. zł z czego 150 tys. zł to pieniądze gminne. Pozostałe pochodzą z licznych dofinansowań. – Środki z KSRG, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska czy Fundacji Polskiej Miedzi – przytaczał Wołoszyn.

To czwarte nowe auto w tej gminie. – Strażacy na to zasługują. Ogromna praca. Na tych ludzi zawsze możemy liczyć – podkreślał wójt.
RED

Zobacz inne

Więcej w Foto