Dzieje sięFotoGłogówKultura

Śpiewem uczcili pamięć o bohaterach3 min na czytanie

Dziesiątki serc i głosów rozbrzmiały dla ojczyzny w głogowskim MOK-u. W sobotę (9.11) wystąpił zespół historyczno-patriotyczny FORTECA.

Ze skrzypaczką Michaliną i wokalistką Magdaleną, a także gitarami, na których grali Sebastian „Niki” i oraz Marcin „Siano”, z którego inicjatywy 16 lat temu powstał zespół, głogowianie mogli poznać historie żołnierzy wyklętych i bohaterów narodowych. Widowni było dane usłyszeć nie tylko wokal Magdaleny, ale również głosy pozostałych artystów wykonujących utwory solowo bądź w duetach.

Piosenki zostały przyjęte z wielkim entuzjazmem. Magdalena zachęcała widownię do włączania się do piosenek, a głogowianie nie byli obojętni. Słyszeliśmy całe refreny głośno śpiewane przez publiczność, prośby o bis pieśni oraz wystukiwany rytm którym z powodu braku perkusisty głogowianie wsparli zespół w niektórych piosenkach To pokazuje, jak ważna dla Głogowa jest pamięć narodowa.

– Staramy się te świadomość narodową przekazywać naszym dzieciom od samego początku – mówili Grzegorz i Izabela Kuszyńscy, którzy należą do Stowarzyszenia Patriotyczny Głogów organizującego występ. Chłopcom podobał się koncert, a nawet weszli na scenę i osobiście przekazali zespołowi podziękowania.

RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się