my: Grębocice

Spisali kolejną odsłonę losów mieszkańców gminy Grębocice1 min na czytanie

Spisali kolejną odsłonę losów mieszkańców gminy Grębocice

Pierwsza publikacja dotycząca powojennych losów mieszkańców gminy Grębocice została wydana w 2006 roku. Były to pamiętniki i wspomnienia. – Spotkała się ona z wyjątkowym zainteresowaniem nie tylko społeczności gminy, ale też całego regionu głogowskiego. Szczególnie starszych mieszkańców, którzy byli świadkami i uczestnikami opisywanych wydarzeń – mówi Dariusz Czaja z Towarzystwa Ziemi Głogowskiej.

Kolejna piątą część pamiętników, to kontynuacja wcześniejszych serii. – Różne były losy i przeżycia Polaków, którzy po drugiej wojnie światowej zamieszkiwali region głogowski. W gronie osadników znajdowali się ludzie wypędzeni z Ziem Wschodnich, deportowani podczas wojny przez władze radzieckie oraz przesiedleńcy z centralnej Polski. Stąd każdy z zamieszczonych w tym i wcześniejszych tomach tekstów mówi o innym wymiarze osiedlania się na Ziemiach Odzyskanych. Do tej publikacji załączyliśmy bogaty zestaw fotografii – dodaje.

Radoxim 3

Autorem wszystkich pamiętników jest Marek Robert Górniak, leksykograf, historyk, bibliotekarz, pedagog, publicysta oraz badacz Ziemi Głogowskiej. Książka będzie rozprowadzana bezpłatnie przez gminę.
MK
fot. TZG

Ogłoszenie na Facebooku dla UE! Musisz się zalogować, aby przeglądać i publikować komentarze na FB!

Zobacz inne

Więcej w my: Grębocice