Dzieje sięGłogów

Spółdzielnia Nadodrze: Szukamy dodatkowych oszczędności energii1 min na czytanie

Zimne kaloryfery w Głogowie. Awaria sieci ciepłowniczej

Większość budynków SM Nadodrze jest po termomodernizacji z czego 65 docieplonych w oparciu o środki unijne. – Kończymy również pięcioletni program wymiany głowic termostatycznych na nowe typu „K” z nastawą od 2. Do tego oświetlenie w częściach wspólnych oraz napędy dźwigów wymieniamy na energooszczędne od wielu lat – mówi Mateusz Kowalski, rzecznik prasowy spółdzielni.

Aktualnie w związku z bardzo wysoką inflacją oraz rosnącymi cenami za ciepło Spółdzielnia Mieszkaniowa „Nadodrze” w Głogowie podejmuje szereg działań w celu zminimalizowania jego zużycia. – Jednym z takich zadań jest wymiana starych kaloryferów w suszarniach oraz wózkowniach na nowe mniejsze. W tych pomieszczeniach, które nie są użytkowane, kaloryfery będą odłączone. Będzie to kolejny element, który powinien w pewnym stopniu wpłynąć na zmniejszenie zapotrzebowania na energię cieplną – dodaje.

Radoxim 5

– Przed sezonem uruchomiliśmy przegląd systemów grzewczych w naszych zasobach w celu wyłapania ewentualnych usterek i usunięcia ich przed sezonem. Weryfikujemy prawidłowość pracy zaworów podpionowych w systemie grzewczym. Wprowadzamy dodatkowy program EGAIN sterujący pracą węzłów cieplnych, dzięki któremu ich praca jest bardziej efektywna, a zarazem przynosi nam oszczędności energii – zaznacza Kowalski.

I jeszcze dodaje. – Niestety obecnie nasi dostawcy nie dają nam gwarancji na stabilizację. Energetyka oraz WPEC bazują na taryfach zatwierdzanych przez Urząd Regulacji Energetyki, dlatego nie mamy możliwości negocjowania cen. Sytuacja zmusza nas do działań skierowanych na ograniczanie zużycia ciepła – kończy.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się