Dzieje sięGłogów

Spółdzielnia wymienia drzwi lokatorom? Nie dajcie się nabrać, to ściema!2 min na czytanie

Spółdzielnia wymienia drzwi lokatorom? Nie dajcie się nabrać, to ściema!

W budynkach pojawił się komunikat m.in. w wieżowcu przy ul. Armii Krajowej. A w nim czytamy, że w związku z pracami remontowymi na terenie osiedla przeprowadzane są zapisy na wymianę drzwi wejściowych do mieszkań. Brzmi to jakby za wymianę odpowiedzialna była Spółdzielnia Mieszkaniowa „Nadodrze”. Ale ta, jak twierdzi, nic nie ma z tym wspólnego.

– Informujemy, że Spółdzielnia Mieszkaniowa „Nadodrze” w Głogowie nie ma z tym działaniem nic wspólnego. Nie prowadzimy zapisów na wymianę drzwi, taka oferta nie była też z nami konsultowana – ostrzega Mateusz Kowalski, rzecznik prasowy.

Okazuje się, że komunikaty wywiesiła jedna z głogowskich firm. Proponuje mieszkańcom demontaż ościeżnic, osprzęt do drzwi oraz profesjonalny montaż, który jest „refundowany z ramienia inwestora”. Usługa dotyczy wszystkich mieszkańców, których drzwi i futryny nadają się do wymiany lub nie były wymieniane od początku powstania budynku.

„Jest to specjalna usługa w formie zbiorowej, lokatorzy ponoszą koszty wyłącznie za skrzydło drzwiowe po cenach fabrycznych. Możliwość dopasowania drzwi na istniejącą futrynę” – czytamy w komunikacie.

Udało nam się dodzwonić pod wskazany numer. Dowiedzieliśmy się, że istnieje też możliwość rozłożenia płatności na raty – od 29 zł miesięcznie. Brzmi atrakcyjnie, zwłaszcza dla rencistów i emerytów. W rzeczywistości ustaliliśmy, że nowe drzwi kosztują w granicach 1 tys. 400 zł. Można się nabrać, bo w komunikacie zabrakło też informacji, że oczywiście na wymianę drzwi należy zaciągnąć kredyt w banku i ponieść dodatkowe koszty. – Oczywiście udokumentować jakieś dochody. Może być emerytura, ale najważniejsze – nie mieć problemów, jakiś komorników, bo wtedy mogą pojawić się trudności ze skorzystaniem z tej usługi – informuje inwestor.

Do wyboru mamy dziesięć modeli drzwi. Zapisy trwają do końca tygodnia lub do wyczerpania zapasów. Wtedy, na życzenie klienta, przedstawiciel handlowy pojawi się u nas, by dopełnić formalności. Przywiezie ze sobą katalog. „Tylko polska produkcja” – zachęca firma.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się