Dzieje sięGłogów

Spółdzielnia zainwestowała w dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk1 min na czytanie

Spółdzielnia zainwestowała w dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk

W części klatek schodowych należących do Spółdzielni Mieszkaniowej “Nadodrze” zamontowano dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk. To kolejny element walki z koronawirusem. Teraz po wejściu do klatki schodowej każdy mieszkaniec będzie mógł zdezynfekować dłonie i w bezpieczny sposób skorzystać z poręczy czy przycisków w windzie.

– W pierwszej turze zamontowaliśmy około 250 dozowników – wylicza Mateusz Kowalski, rzecznik prasowy SM. Płyn stosowany w dozownikach ma wszelkie niezbędne atesty. – Teraz będziemy obserwować, czy i jak są użytkowane przez mieszkańców. Na początku grudnia zdecydujemy, czy pozostałe klatki również wyposażymy w takie dozowniki – dodaje.

Zdajemy sobie sprawę, że dozowniki, jak wiele innych elementów małej infrastruktury, mogą być dewastowane. Zarząd spółdzielni zdecydował jednak o ich montażu, by jak najlepiej zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców. Bowiem jednym z zadań zarządcy jest zapewnienie odpowiednich warunków sanitarnych w budynku w trakcie pandemii.

Zaznacza, że od wiosny spółdzielnia zwiększyła też częstotliwość wietrzenia klatek schodowych, dezynfekcji domofonów, klamek i paneli sterowania w windach. Na wejściach do budynków zamieszczono też informację o obowiązku zakrywania ust i nosa na klatkach schodowych, w windach i piwnicach.
RED

Podziel się informacją ...
  • 257
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się