Dzieje sięGłogów

Spółka pracuje normalnie, autobusy jeżdżą, tylko pasażerów jest mniej1 min na czytanie

Spółka pracuje normalnie, autobusy jeżdżą, tylko pasażerów jest mniej

Z pytaniem o ewentualne obniżki pensji prezes Komunikacji Miejskiej w Głogowie odsyła do ratusza. Spółka pracuje normalnie, autobusy jeżdżą, tylko pasażerów jest mniej. Aż o 80 proc.

– Wozimy ludzi do pracy, chcą dojeżdżać, choć w ograniczonym zakresie, ale kierowcy, mechanicy obsługa pracują. Część jest na zwolnieniu lub opiece – tłumaczy, że podstawowa działalność jest cały czas wykonywana. Autobusy jeżdżą według rozkładu sobotniego z dołożonymi kursami rano, by ludzie nie mieli problemów z dojazdem do pracy. Prezes uspokaja zaniepokojonych wymogiem zachowania większej odległości między pasażerami.

– Wysyłamy wyłącznie duże 12 metrowe autobusy – wyjaśnia, że jest w nich do 40 miejsc siedzących, więc do 20 osób może bezpiecznie jeździć. A obecnie na kurs przypada średnio 10-20 osób. W roboczy dzień z komunikacji miejskiej korzysta ok. 2 tys. pasażerów. Przed epidemią jeździło 11,5 tys.

– Spadek jest duży, ale ludzie potrzebują tych autobusów, skoro jeżdżą – dodaje Piotr Miselis. Ograniczenia epidemii, choć w mniejszym stopniu, dotyczą też innych spółek miejskich. – Staramy się utrzymać w miarę normalną pracę spółek, by mieszkańcy tego nie odczuli – mówi rzeczniczka prezydenta Marta Dytwińska-Gawrońska.
RED
fot. KM

Podziel się informacją ...
  • 29
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się