Dzieje sięFotoGłogów

Sport drogą do usprawnienia – to hasło spartakiady dla osób niepełnosprawnych i chorych3 min na czytanie

Sport drogą do usprawnienia – to hasło spartakiady dla osób niepełnosprawnych i chorych 2

W sobotnie (25.05.) południe w pływalni Chrobrego Głogów S.A. odbyła się trzecia spartakiada osób niepełnosprawnych i chorych. Udział w niej wzięło 35 osób. Były to eliminacje lokalne w pływaniu.

– Nie zrobiliśmy podziału na wiek a jedynie na kategorie: kobiet i mężczyzn. Ważne, aby osoby biorące udział w zawodach były pełnoletnie. Najważniejsza jest integracja mówiła Krystyna Piasecka-Olejniczak ze stowarzyszenia ODONIS.

Wyłoniono najlepszą dziesiątkę – na finały pojadą: Elżbieta Ciechanowicz, Anna Rotter, Danuta Ryk, Danuta Kubik, Maria Zajączkowska, Klaudia Kulis, Wioletta Nowicka, Stanisław Mocarski, Krzysztof Bychawski i Marek Woźniak.

Finał odbędzie się w Łagowie w województwie lubuskim – krainie jezior. Niepełnosprawni będą rywalizować nie tylko w pływaniu, ale też m.in. w koszykówce czy tenisie stołowym.

Podczas eliminacji gościnnie w pływalni pojawili się radni – miejski Michał Wnuk oraz powiatowy Bartosz Ławrowski. Oboje wskoczyli do wody… jeden pływał trochę szybciej, drugi lepiej technicznie, ale na mecie chyba był remis.

Spartakiadę zorganizowało stowarzyszenie ODONIS przy współpracy z Chrobrym Głogów S.A. oraz Polskim Stowarzyszeniem Diabetyków – Region Głogów.
MK

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się