Fotomy:Kotla

Sportowa rywalizacja w Leśnej Dolinie. Uśmiechy na twarzach, medale w rękach18 min na czytanie

Sportowa rywalizacja w Leśnej Dolinie. Uśmiechy na twarzach, medale w rękach 60

Były gry, dmuchańce i zabawy, ale też to co najważniejsze, czyli sportowe zmagania i propagowanie zdrowego trybu życia. I jeszcze spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu w towarzystwie najbliższych. Tak było właśnie dziś (13.09.) w Leśnej Dolinie, gdzie odbyła się kolejna akcja z cyklu “Trzymaj formę” organizowana wspólnie przez gminę Kotla i Nadleśnictwo Głogów. Najpierw przyjechali rowerami do bazy w lesie, gdzie czekały na uczestników zmagań medale. Aby po nie sięgnąć trzeba było zmierzyć się jeszcze na krótkiej trasie z rówieśnikami. Impreza się udała.

– Wszystko zaczęło się od tego, że mamy tutaj ścieżki edukacyjne, które gmina wykonała wspólnie z nadleśnictwem i na ich bazie chcieliśmy robić wyścigi. To świetne miejsce – mówiła Iwona Adamczak, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kotli sięgając pamięcią w poprzednie lata. – Za pierwszym razem zastanawialiśmy się – ilu będzie chętnych. Ta forma rywalizacji szybko wpisała się w gminny kalendarz. Podoba się. Dzieci chętnie przyjeżdżają – to szansa na fajne spędzenie czasu – dodaje.

W tym roku udział w zawodach wzięło 30 rodzin. Wśród nich Anna Żołnierz z córką Marcelinką. – Najważniejsza jest zabawa. Trzymamy formę, bo jeździmy na rowerach i biegamy. Jesteśmy tutaj z większą ekipą, ze znajomymi – cieszyli się.

Podobnie jak Grzegorz, Aleksandra i Monika. – Monika z wujkiem przyjechała rowerem a koleżanka samochodem, bo nie było trzeciego roweru! – żartował. Uważają, że takie imprezy są potrzebne. – Na pewno zaczniemy się starać i dbać o siebie – zapewniali, by za rok znów spotkać się w tym samym miejscu – w urokliwej Leśnej Dolinie.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Foto