Dzieje sięGłogów

Spotkała się z byłą ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher2 min na czytanie

Spotkała się z byłą ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher

Była ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher zrobiła furorę na XXX Forum Ekonomicznym w Karpaczu. – Spotkać ją to było wielkie przeżycie – zdradza Anna Brok, radna sejmiku dolnośląskiego z Głogowa.

Faktycznie trafić na tak wyrazistą i nietuzinkową postać to rzadkość. Dlatego, gdy Anna Brok zorientowała się, że Mosbacher siedzi blisko niej, od razu do niej podeszła. – To było niesamowite – przyznaje. Anna Brok – działaczka Koalicji Obywatelskiej z naszego miasta, pojechała na Forum Ekonomiczne w Karpaczu na zaproszenie marszałka województwa Cezarego Przybylskiego oraz przewodniczącego rady programowej forum Zygmunta Berdychowskiego. Brała udział w inauguracyjnym spotkaniu uczestników forum. – Zauważyłam, że blisko mnie siedzi była ambasador USA, bardzo charakterystyczna postać. Podeszłam do niej, aby się przywitać – opowiada Anna Brok, która udostępniła nam zdjęcie z tego krótkiego spotkania. Niestety, nie czas i pora była na rozmowy, więc było to tylko krótkie przywitanie. Panie zamieniły kurtuazyjne słowa.

– Georgette Mosbacher wróciła do Polski w całkiem innej roli, jako przedsiębiorca. To jest przykład kobiety, która odniosła sukces nie tylko jako polityk, ale także w biznesie, więc uważam, że jak najbardziej należy ją promować. W kontakcie osobistym jest bardzo sympatyczna. Przywitałyśmy się, zapoznałyśmy i zrobiłyśmy sobie wspólne zdjęcie. Mam nadzieję, że jest to dobry przyczynek do podjęcia dyskusji w przyszłości – mówi nam Anna Brok, która ocenia, że była ambasador USA wręcz emanuje amerykańskością – jeśli tak można określić. Na forum ubrana była jak zwykle elegancko, ale także charakterystycznie – w biały kombinezon i mnóstwo złotych dodatków, w tym miała wielką broszkę. Może to faktycznie niektórych szokować, zarówno jej zwracający uwagę wygląd, jak i strój. – Ale zdobyła sympatię Polaków, jest także osobą obok której nie sposób przejść obojętnie. Ja nie przeszłam – mówi radna sejmiku zauroczona byłą ambasador USA. Mosbacher wróciła do Polski jako przedstawiciel firmy doradzającej Zespołowi Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin w zakresie wdrażania energetyki jądrowej. Miała wystąpienie m.in. na sesji inauguracyjnej forum w Karpaczu.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się