Dzieje sięGłogów

Spotkali się pod biało-czerwonym sztandarem. Uroczystości w Głogowskiej Alei Pamięci5 min na czytanie

Spotkali się pod biało-czerwonym sztandarem. Uroczystości w Głogowskiej Alei Pamięci 10

Spotkajmy się 11 listopada pod biało-czerwonym sztandarem – zachęca Stowarzyszenie Patriotyczny Głogów. I faktycznie wiele osób odpowiedziało na ten apel – a Głogowska Aleja Pamięci zrobiła się za ciasna dla tych, którzy przyszli w piątkowe południe uczcić narodowe święto odzyskania niepodległości.

-Będzie dumnie i patriotycznie – zapowiadał jeden z organizatorów Mariusz Jabłoński, wiceprezes stowarzyszenia. Uroczystości niepodległościowe rozpoczęły się od mszy świętej w intencji ojczyzny, a potem był patriotyczny apel w alei pamięci przy głogowskiej fosie miejskiej, tam, gdzie są popiersia Żołnierzy Wyklętych. – Baczność! Do hymnu – zaczął właśnie Mariusz Jabłoński. A hymn narodowy odegrała orkiestra zakładowa Huty Miedzi Głogów. Mariusz Jabłoński przywitał wszystkich w ten piękny listopadowy dzień. – W urodziny naszej ojczyzny – podkreślił.

-Każdy te dzisiejsze uroczystości chyba odbiera po swojemu, ale możemy się spotkać pod biało-czerwoną flagą, która nas łączy w tych dzisiejszych czasach, które nas podzieliły w wielu kwestiach. Ale biało-czerwona zawsze nas łączyła. Myślę, że dziś także, gdy odśpiewamy hymn narodowy w urodziny Reczpospolitej Polskiej. To chyba najlepszy prezent dla ojczyzny – powiedział. To nie koniec głogowskich uroczystości z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, organizowanych przez Stowarzyszenie Patriotyczny Głogów.


19 listopada o godz. 16.30 w Miejskim Ośrodku Kultury będzie promocja książki por. Stanisława Kopika pt. Tragiczny bohater niepodległości” oraz o godz. 18 koncert zespołu Forteca Walka Trwa. Współorganizatorami są MOK Głogów oraz Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna.

RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się