Dzieje sięGłogów

Spotkanie i promocja książki. W poniedziałek warto wpaść do biblioteki1 min na czytanie

Spotkania z książką górską w ramach 28. Głogowskich Konfrontacji Literackich

W miejskiej bibliotece niesamowity gość. Głogowianie będą mogli spotkać się z Janem Skłodowskim, dr. nauk humanistycznych Uniwersytetu Warszawskiego, fotografikiem, pisarzem, podróżnikiem i badaczem Kresów.

Dr Skłodowski w roku 2009 otrzymał oznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Jest założycielem i prezesem Stowarzyszenia „Res Carpathica” oraz członkiem Stowarzyszenia Historyków Sztuki i Związku Polskich Artystów Fotografików. Współpracuje z Instytutem Sztuki i Instytutem Historii PAN, Narodowym Instytutem Dziedzictwa Kulturowego za Granica POLONIKA oraz Ministerstwem  Kultury i dziedzictwa Narodowego.

Odbył ponad 60 podróży na terenie Litwy, Łotwy, Słowacji i Ukrainy, Jest autorem 10 książek i albumów oraz 100 artykułów oraz licznych wystaw fotograficznych w kraju i zagranicą, poświęconych terenom wschodnim dawnej Rzeczypospolitej. Ostatnie dwa albumy autorstwa Jana Skłodowskiego to „Rafajłowa – huculska wieś w Karpatach Wschodnich” (2018) i „Zapomniane uczelnie Rzeczypospolitej” (2019).

Spotkanie odbędzie się poniedziałek (7.11) o godz. 17 w MBP im. Galla Anonima przy ul. Jedności Robotniczej 15. Na spotkaniu będzie możliwość nabycia książki „Zaleszczyki. Riwiera przedwojennej Polski”. Wydarzenie zorganizowali: stowarzyszenie „Głogowska Edukacja Kresowa”, Miejska Biblioteka Publiczna w Głogowie oraz wydawnictwo „Księży Młyn”. Spotkanie poprowadzi Jerzy Akielaszek.

RED

Źródło: DGL News

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się