Dzieje sięRegionSława

Spotkanie straży rybackiej w Sławie. Apelują do wędkarzy o porządek!2 min na czytanie

Spotkanie straży rybackiej w Sławie. Apelują do wędkarzy o porządek!

Aktualnie działa 30 strażników. Podczas spotkania Społecznej Straży Rybackiej omówiono zasady współpracy na bieżący rok przede wszystkim pod kątem wspólnych kontroli na 9 akwenach przynależnych do gospodarstwa rybackiego.

W roku ubiegłym strażnicy przeprowadzili 80 służb, przepracowali 270 godzin, skontrolowano 477 wędkarzy. W 80 przypadkach przeprowadzono również rozmowy dotyczące prawidłowego zachowania się w rejonie akwenów wodnych. – Były też wspólne działania z policją, strażą miejską oraz leśną. W trakcie kontroli strażnicy cały czas korzystali z samochodów oraz sprzętu pływającego przydzielonego przez gospodarstwo rybackie. Również i w tym roku szczególną uwagę będziemy przykładali do miejsc narażonych na kłusownictwo sieciowe, będziemy kontrolować karty wędkarskie oraz zezwolenia na połów ryb na wodach gospodarstwa rybackiego. Będziemy również wykonywać szereg prac przed i po sezonie letnim. Bardzo prosimy wędkarzy oraz turystów o nie zostawianie na stanowiskach po sobie śmieci. Powinniśmy mieć ze sobą jakąś torebkę czy woreczek i zabierać ze sobą śmieci i wyrzucić je w miejscach do tego przeznaczonych. Pragniemy by strażnicy zajmowali się tym czym powinni, a nie sprzątaniem stanowisk wędkarskich powiedział nam Damian Piętka – komendant straży.

Spotkanie Społecznej Straży Rybackiej działającej przy Gospodarstwie Rybackim w Sławie odbyło się w restauracji Sławianka z udziałem przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji we Wschowie.

Fed

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się