Dzieje sięGłogów

Sprawcy pobicia trójki głogowian w zielonogórskim klubie X-Demon skazani. Zapłacą wysokie odszkodowania1 min na czytanie

Sprawcy pobicia trójki głogowian w zielonogórskim klubie X-Demon skazani. Zapłacą wysokie odszkodowania.

W Sądzie Rejonowym w Zielonej Górze zapadł wyrok w sprawie pobicia trzech mieszkańców Głogowa w zielonogórskim klubie X-Demon  styczniu ubiegłego roku. Na ławę oskarżonych trafili: Kazimierz B., Paweł T. i Arkadiusz C. Zostali uznani za winnych pobicia i skazani na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Dodatkowo będą musieli zapłacić pobitym głogowianom odszkodowanie – odpowiednio – 15 tys. zł, 15 tys. zł i 20 tys. zł. Pokryją też wszystkie koszty procesu. Wyrok nie jest prawomocny.

Przypomnijmy, przed ponad rokiem noc z 20 na 21 stycznia grupa głogowian postanowiła świętować urodziny w klubie X-Demon w Zielonej Górze. W trakcie zabawy zostali bez powodu zaatakowani przez grupę mężczyzn. Brutalnie pobili trzech mieszkańców Głogowa, niemal skatowali ich do nieprzytomności, zaatakowani mieli wstrząs mózgu, połamane nosy i zęby. Dwóch z nich straciło przytomność. Policja szybko zatrzymała napastników.

Sprawa bójki odbiła się głośnym echem w zielonogórskich mediach, magistrat chciał odebrać X-Demonowi pozwolenia na sprzedaż alkoholu, bo napadnięci głogowianie twierdzili, że zostali zaatakowani przez ochronę klubu. Jednak w procesie, który ruszył we wrześniu, nie znalazło to potwierdzenia. Rzekomo ochrona klubu interweniowała jedynie, by rozdzielić bijących się klientów. Napastnicy: Kazimierz B., Paweł T. i Arkadiusz C., mieszkańcy Zielonej Góry w wieku od 28 do 40 lat, przyznali się do udziału w bójce i zostali za nią skazani.

Podziel się informacją ...
  • 63
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się