Dzieje się

Sprawdziliśmy, jak idą prace nad starą Odrą. Zobacz film!4 min na czytanie

Zastępczy most na drodze DK12 już stoi. Prowadzi na niego odcinek drogi utwardzony na nasypach, montowane są obrzeża i krawężniki. Most będzie całkowicie zamknięty, ale wygląda na to, że nie będziemy musieli obawiać się o przejazd. Zobaczyć cały objazd możecie na poniższym filmie.

Docelowo remont będzie dotyczył mostu nad Starą Odrą, na którym wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni i chodników, skorodowana górna powierzchnia żelbetowej płyty pomostowej, balustrady, dylatacje oraz inne elementy wyposażenia obiektu. Łącznie długość objazdu tymczasowego to ok. 300 m, a sam most tymczasowy ma długość 35 m. Jest wyposażony w chodnik i dostosowany dla ruchu dwukierunkowego.

Zostanie tam przekierowany cały ruch drogowy, czyli samochody ciężarowe też będą dopuszczone do ruchu na tym odcinku. Niestety nie ma możliwości na skierowanie ruchu ciężkiego innymi drogami, ponieważ w pobliżu nie ma innej drogi z odpowiednią przeprawą przez Odrę.

Przełożenie ruchu na most tymczasowy planowane jest w I kw. 2023 roku. Zakończenie wszystkich prac planowane jest w IV kw. 2023 roku.

RED

Fot. Maciej Iżycki

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się