Dzieje sięGłogów

Stadion zamknięty dla biegaczy? Chrobry dementuje i przypomina, gdzie można znaleźć klucze1 min na czytanie

Stadion zamknięty dla biegaczy? Chrobry dementuje i przypomina, gdzie można znaleźć klucze

– Stadion jest miejski, więc powinien być ogólnodostępny – mówią biegacze, którzy korzystają regularnie z bieżni lekkoatletycznej na stadionie przy ulicy Wita Stwosza. Ale jak mówią ostatnio brama wejściowa na płytę, gdzie znajduje się bieżnia, znów była zamknięta.

– Generalnie stadion często był zamknięty, ale wisiała kartka z informacją, że klucz na hali i zawsze można było poprosić o otwarcie. Dodatkowo pod tą bramą ze zdjęcia była wolna przestrzeń i spora część biegaczy po prostu tamtędy się przeciskała, żeby nie latać na halę. Od jakiegoś czasu kartki z informacją już nie ma, a „przejście” dodatkowo zabezpieczono – wyjaśnia Mateusz Szczepański, jeden z tych, którzy tam trenowali.

W miejskiej spółce Chrobry Głogów S.A o problemie dowiedzieli się od nas – z mediów. – Stadion zawsze był i będzie otwarty dla miłośników biegania – zapowiada prezes Jarosław Trawiński.

Nie ukrywa, że pomiędzy obiema stronami są uzgodnienia – biegacze mogą trenować dniami i wieczorami, ale aby nie kolidowało to z zajęciami pierwszego piłkarskiego zespołu. – Klucze zawsze są dostępne u halowego, który otwiera bramę. Prosimy o to, aby po zakończonym treningu zgłaszać to halowemu. Zdarzało się, że na bieżni nikogo już nie było, a brama była nadal otwarta – dodaje. Wszystko wygląda na to, że to tylko niedomówienie.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się