Dzieje sięGłogów

Stali klienci to skarb! Głogowscy restauratorzy robią co mogą, aby interesy się hulały2 min na czytanie

Stali klienci to skarb! Głogowscy restauratorzy robią co mogą, aby interesy się hulały

– Cieszymy się, że mamy stałych klientów, którzy w tym trudnym czasie nas wspierają – zgodnie mówią głogowscy restauratorzy, którzy nie pozamykali biznesów i sprzedają dania na wynos i na dowóz. Praktycznie można w ten sposób zamówić jedzenie w prawie każdej głogowskiej restauracji lub barze.

Były chwile załamania. Gdy wszystko zamarło, już wydawało się, że biznes gastronomiczny nie wytrzyma. Lecz jednak się podniósł. Ci, którzy zdecydowali się prowadzić w tym trudnym czasie bary i restauracje, dziś nie żałują. Interes może nie hula tak jak to dawniej było, ale nie jest źle. Głogowianie nie zapomnieli o restauratorach. Dzwonią, zamawiają. W niektórych restauracjach i pizzeriach można składać zamówienia przez specjalne strony internetowe.

Radoxim 5

– Samochód jeździ na okrągło dowożąc pizzę – cieszą się kucharze z DaGrasso na Starym Mieście. Niektórzy przychodzą i odbierają na miejscu. Z dowozem średnio czeka się 40 minut. – Mamy stałych klientów, którzy nas wspierają – mówią nam we Fuego, gdzie ludzie zamawiają pizze, makarony i sałatki. Menu jest bez zmian. – Wprowadziliśmy dowóz w dni, gdy nie mamy promocji – słyszymy we Fuego, a promocje tu zostały poszerzone – np. dwie pizze w cenie jednej sprzedaje się już nie tylko w poniedziałki, ale także w piątki. Wtedy trzeba je odebrać na miejscu.

– Wiadomo, spadły nam obroty, ale jest dobrze – cieszy się menadżer Pasjami Dawid Woźniak. – Nie narzekamy, jednak tęsknimy za przyjmowaniem gości. Wszystko jest w rękach naszych klientów, na których bardzo liczymy. Dajemy z siebie ile możemy i cieszymy się, że ludzie robią zamówienia – mówi. Dowozów jest najwięcej w weekendy. Wtedy bary i restauracje przyjmują najwięcej zamówień. Tuttisanti uruchamia stronę internetową, na której będzie można zamówić dania i za nie zapłacić. – Funkcjonujemy – cieszą się w Tutti Santi, gdzie można kupić także różne włoskie produkty, a niebawem będą także sery i wędliny. Kilkanaście głogowskich barów i restauracji funkcjonuje na Pyszne.pl. Dowóz trwa ok. godziny, a dania przywożą gorące pod drzwi.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się